Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Міноборони просить грошей

22 октября, 00:00

За умови, коли сусідні держави збільшують витрати на оборону, ймовірність воєнної загрози для України зростає. Проте зовнішній небезпеці належного значення в країні не надають. Так було заявлено на черговому брифінгу в Міністерстві оборони вперше за шестирічну історію українського війська.

За словами начальника Головного управління економіки Міністерства оборони полковника Валерія Мунтіяна, протягом 1996 - 1997 р. оборонний бюджет Росії збільшився майже на 40 відсотків, а Туреччини - на 20 відсотків. Цей показник для Польщі та Угорщини становить 8 відсотків, а для Румунії - 7 відсотків. Витрати на оборону у Словаччині, Білорусі та Молдові зросли найменше - в межах 3 відсотків.

"Якщо оборонні витрати збільшуються, то, згідно з військовою наукою, йде підготовка зрозуміло до чого", - наголосив представник Міноборони. Проте Валерій Мунтіян вирішив за краще не уточнювати, до чого саме слід готуватись Києву і звідки чатує на Україну небезпека: "Відповідь на це має дати вище політичне керівництво".

Сама ж Україна за два останні роки не збільшила, як її сусіди, а навпаки - зменшила військові витрати. Причому досить відчутно - на 20 відсотків. З оборонного бюджету на кожного жителя України припадає лише 13 доларів. У Румунії цей показник нині становить 33 долари, а в Росії - 510 доларів.

З подальшим зменшенням витрат на оборону українські військові погоджуватись уже не хочуть. Проект бюджету на 1998 рік, який передбачає скерувати на потреби національної оборони 1,4 мільярда гривень, Міноборони не подобається.

Передбачених коштів вистачить лише на виплату грошового утримання військовослужбовцям та на часткову - за 7 місяців - оплату продовольства. А про те, що військо ще потрібно одягти та озброїти, навіть не згадується.

Міноборони вважає, що на національну оборону України потрібно витратити щонайменше 3 мільярди 399 мільйонів гривень - тобто у два з половиною рази більше, аніж закладено у проект Держбюджету. Проте з фінансових битв військові ще жодного разу не виходили переможцями. А останній аргумент Міноборони - згадка про зростаючу зовнішню загрозу - може викликати недовіру щодо обгрунтованості прагнень військових збільшити кількість грошей на потреби армії, навіть якщо це і справді є вкрай необхідно. Хоча б тому, що голодна і роздратована армія сама перетворюється на джерело небезпеки.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать