Перейти к основному содержанию

Голографічна наклейка захистить від підробки

29 августа, 00:00

Свій товар, якщо фірма дійсно піклується про його якість і свою марку, треба захищати. З цією метою в останні десять років великого поширення набуло застосування голографічних наклейок, в тому числі й на ліцензійних відео-, аудіокасетах та компакт-дисках. Голографічний захист при масовому його впровадженні майже не відбивається на ціні товару. Адже розтиражована голографічна наклейка коштує копійки. Але чи справді вона захищає?

На малюнку схематично зображена будова голограми. Вона складається з тонкої полімерної плівки, з одного боку якої сформована голографічна структура у вигляді мікрорельєфу, і шару алюмінію, який може повністю або частково її покривати. При тиражуванні голограм використовуються одношарові або двошарові полімерні плівки. У випадку використання одношарових плівок рельєфний шар одночасно виконує роль захисного.

За рахунок такої будови наклейка міцно тримається на поверхні предмета й не відривається без пошкодження. При звичайному освітленні під різними кутами зору спостерігається записаний на голограмі логотип, який переливається всіма кольорами веселки, якщо це райдужна голограма, під одним із кутів зору даючи реальні кольори. Але, окрім цього, зображення може складатись із декількох різних за способом виготовлення голограм - райдужної, синтезованої, пропускаючої, об`ємної та всіляких можливих їхніх комбінацій. Отже, голографічна наклейка має захисні властивості завдяки своїй структурі - простій і в той же час складній.

Чи можливо підробити голограму? Можливо. Але це потребує великих матеріальних затрат. За оцінками зарубіжних спеціалістів, вартість підробки голограми може становити тисячі та десятки тисяч доларів США. Крім того, високотехнологічне виробництво голографічних наклейок потребує наявності висококваліфікованих спеціалістів із різних галузей науки й техніки.

Проте якщо споживач все-таки сумнівається в оригінальності голограми, він може звернутися до Київського НДІ судових експертиз, де після дослідження дадуть висновок про оригінальність голограми.

Те ж саме стосується і якості запису. Якщо ви не впевнені у якості звуко- чи відеозапису, вона вас не влаштовує, експерти інституту проведуть оцінку якості запису та зроблять висновок.

Крім споживачів, за консультаціями та порадами до спеціалістів Інституту можуть звертатися й виробники. Наш телефон: 229-83-24.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать