Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ЦЕРКВИ СВIТУ

13 июня, 00:00

Блер поспішає встигнути залагодити міжрелігійні конфлікти

Минулого тижня Тоні Блер виступив із пристрасним захистом ісламу — релігії «помірності та модернізму». Він також повідомив про державний фонд у 1 мільйон фунтів, який спрямовується на потреби вивчення ісламу та підготовки імамів у Великій Британії. Прем’єр-міністр, перебування якого на Давнінг-стріт незабаром закінчується, запросив на аудієнцію понад 200 мусульманських учених, яким сказав, що «багато які християни, також, як і мусульмани, не згодні із зовнішньою політикою у стосунках із Афганістаном та Іраком. (The Guardian)

Папа Римський схвалює волелюбність Естонії

Бенедикт XVI нещодавно заявив, що цінності свободи, завойовані естонським суспільством внаслідок політичних змін останніх років, важливі для майбутнього всієї Європи. «Естонія може зробити чималий внесок у Європу завтрашнього дня, багато в чому завдяки так важко завойованій нею свободі, а також тим жертвам, які ця свобода за собою тягне», — сказав Бенедикт XVI, приймаючи вірчі грамоти від нового амбасадора Естонії при Святому Престолі Юрі Сейленталя. Папа зазначив також, що в останні роки, вирішуючи проблеми соціально-економічних реформ, Естонія посилила зв’язки з Європою та міжнародним співтовариством, і її нинішнє членство в ЄС є «не лише поновленням віковічних зв’язків, але також підтвердженням великої політичної та духовної спадщини», яке сформувало душу естонської нації. За словами понтифіка, «велика революція», яка розгорнулася в Східній Європі наприкінці минулого сторіччя, «власне, засвідчила природжене і неприборкане прагнення свободи, властиве окремим людям і народам, як і невіддільність справжньої свободи від пошуків правди, поваги, почуття гідності особистості та зобов’язань зі взаємоповаги та солідарності». (Интерфакс-религия)

Чи стане Далай-Лама persona non grata?

Минулої п’ятниці Далай-Лама попередив світ, що коли китайський уряд повністю позбавить Тибет самоврядування, в подальші 15 років унікальна тибетська культура може бути повністю знищеною. Ми шукаємо не незалежності, а лише реальної автономії, яка може зберегти тибетську культуру, тибетську мову та довкілля». Далай Лама сказав також, що багато хто з мешканців Тибету втрачає терпіння через відсутність якогось прогресу в переговорах із Китаєм. Цікаво зазначити, що щойно Китайський уряд дізнався про те, що Далай-Лама, лауреат Нобелівської премії, має намір відвідати цього місяця Австралію, міністр закордонних справ Китаю попередив австралійський уряд не приймати цього візитера. І зараз в уряді йдуть дебати: щодо того, приймати високого гостя, чи поберегти вигідну торгівлю з Китаєм. У зв’язку з цим вигнанець Далай-Лама сказав: «Китай є доволі важливим торговельним партнером і нам зрозумілі сумніви уряду щодо нашого візиту». (Forbes)

Зустрічі Папи і Московського патріарха сприяє Кіпрська церква

Як повідомляє інформаційна служба Ватикану, главенствуючий архієпископ кіпрський Хрізостом II (першоієрарх Кіпрської церкви) висловив готовність стати посередником у організації зустрічі патріарха Московського і всієї Русі Алексiя II і Папи Римського Бенедикта XVI. «Ми всіляко бажаємо допомогти Папі Римському поліпшити стосунки між двома Церквами, бо ми — діти одного Отця. Я був би щасливий, якби Бенедикт XVI прийняв мою пропозицію». Найближчим часом Бенедикт XVI збирається дати кіпрському архієпископові особисту аудієнцію у Ватикані. Відповідаючи на запитання про те, чи вважає архієпископ відповідними нинішні умови для зустрічі Алексія II та Бенедикта ХVI, Хризостом II сказав: «Кожен момент добрий, коли мета — домогтися кращого для обох Церков. Але потрібна фундаментальна підготовка на рівні православних і католицьких богословів. На запитання про те, чи обговорював архієпископ цю тему з патріархом Алексієм II, Хризостом повідомив, що «він дуже близький» із предстоятелем Російської православної церкви і є «його добрим другом». Хризостом II висловив думку, що Бенедикт XVI, кваліфікований теолог, добре знайомий із православним богослов’ям, міг би сприяти процесові подолання 1000-річного розколу між католицтвом і православ’ям (Интерфакс-религия, L’Espresso)

Східна єпархія РПЦ публічно висловлює незгоду з Московським патріархатом

Нижче наводиться декілька положень із нещодавно оприлюдненого документа «Ухвала єпархіяльних зборів Анадирської та Чукотської єпархії РПЦ МП від 6 червня 2007 р.» Там, зокрема, говориться:

— Ми, які нижче підписалися, засуджуємо екуменізм як єресь, що ушкоджує та перекручує вчення Святої Православної Церкви. Прохаємо всіх відповідальних осіб про найшвидший соборний розгляд питання щодо виходу РПЦ МП із єретичного екуменічного руху за прикладом Єрусалимської, Сербської та Грузинської Православних Церков.

— Просимо керівництво Московської Патріархії засудити таке явище церковного життя, як «неосергіанство» (співпраця з сучасною безбожною державною владою) і надалі будувати взаємовідносини з державною владою і світським суспільством, керуючись євангельськими та святоотечеськими принципами за словом Апостола Павла: «Якби я й понині догоджав людям, то не був би рабом Христовим».

— Висловлюємо наш біль і стурбованість священноначалію РПЦ МП у зв’язку з недостатньою активністю викриття моральних вад сучасного суспільства. Закликаємо архіпастирів і пастирів наслідувати приклад Святішого Патріарха Тихона (помер 1925 року. — К.Г. ) і більш рішуче викривати вади і хиби сучасного державно-політичного і громадського життя (Росії).

— Закликаємо наше священноначаліє соборно обговорити проблеми глобалізації в світлі вчення Церкви. Зі свого боку, ми переконані в згубності для Церкви згоди, підтримки, а тим більше благословення глобалістичних заходів. Церква не повинна бути служницею глобалізації, вона повинна служити Богові, а не мамоні.

— Просимо керівництво Московської Патріархії засудити демократію як політичну систему, яка суперечить церковному вченню про законну, Богом дану державну владу. Плоди демократії ми бачимо в нашому повсякденному житті, наприклад, переселення і засилля інородців, яке несе в собі небезпеку знищення російського народу, як нації. Ми вважаємо за необхідне засудити практику закликів до голосування не за Царя Православного, а за не благословенних Богом політичних лідерів.

— Вважаємо за необхідне запровадити за богослужінням додаткові молитовні прохання про дарування нам законної та богоугодної влади в особі православного Царя — Помазаника Божого.

— Цілком підтримуємо позицію тих архіпастирів, які вважають за необхідне якнайшвидше скликання Помісного Собору з проведенням передсоборних нарад. Так само необхідно повернути Помісному Соборові функції не дорадчого, а вищого законодавчо-судового органу управління Російської Православної Церкви».

Цей лист підписали Керуючий Анадирською та Чукотською єпархією єпископ Діомід (Дзюбан), а також інші духовні особи цієї єпархії. (Portal Credo.ru)

Злочинець, неосудний чи блазень?

6 червня на майдані Святого Петра, неподалiк від обеліска, після генеральної аудієнції Папи Римського Бенедикта XVI, невідомий чоловік вискочив із натовпу прочан, перескочив через огорожу, розштовхав охорону і, перш ніж його встигли затримати, схопився руками за «папамобіль», пробігши поруч із ним 2- 3 кроки. Якихось ушкоджень понтифікові він не завдав, більше того, Бенедикт ХVI, мабуть, навіть не помітив того, що творилося за його спиною і що весь майдан завмер від страху. Порушником спокою був молодий чоловік 27 років, німець за походженням, який і не думав зашкодити Римському Папі. Пізніше було встановлено, що він страждає від порушення психіки і він ставив собі на меті привернути увагу присутніх до своїх дій. Про це заявив директор ватиканської інформаційної служби, отець Федеріко Ломбарді. Затриманого було відправлено до спеціального шпиталю. Саме таким чином, за словами отця Федеріко, справу було закрито. (The Zenit)

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать