Перейти к основному содержанию

Comedy Club: «Ми глузуємо не з політиків, а з їхніх образів і ситуації, в яку вони самі себе загнали»

09 февраля, 00:00
НА ФОТО — ПАРОДІЯ НА ПІСНЮ ГАРІКА СУКАЧОВА «МОЯ БАБУСЯ КУРИТЬ ТРУБКУ» / ФОТО НАДАНЕ ПРЕС-СЛУЖБОЮ CОMEDY CLUB

Виявилося, що Comedy Club ua іноді навіть знаходить у собі сили не жартувати. Молоді й талановиті, ці безпощадні безумці не лише вправно витрясають тендітну душу з українського бомонду й розбивають його щільні лави своїм зубастим «стьобом», а й якось приголомшливо сміливо й тверезо говорять про свої перспективи, «гламурство» й командну гру. Про це й читайте нижче. Ось вони. Власною персоною. Олександр «Ангел» Педан і Антон Лірник («Дует імені Чехова»).

— Comedy поряд iз «Поза грою», «Нашою Russia», «Бла Бла Шоу» називають одним iз явищ пост-КВК. Чи вважаєте ви, що джерела цих програм саме в імперії Маслякова?

Антон: — Насправді «Бла Бла Шоу» вважається вже пост Comedy.

Олександр: — Ми, безумовно, вдячні Маслякову, бо всі є вихідцями з КВК. Там ми здобули неабиякий досвід, багато чого навчилися.

Антон: — Кожний з нас десять років відточував свої навички, специфічні сценічні речі, які зараз стали в пригоді. Якщо в КВК ми показували один бік своєї творчості, то тут — iнший, але система роботи — планомірність, чіткість завдань і їхнє виконання, дуже скрупульозний підхід до матеріалу — вже була в КВК.

— Але Comedy все ж таки більш вільний формат, ніж КВК, де є цензура, певні обмеження?

Антон: — Так. У КВК є команда, є її члени, є капітан, який впливає на те, що показують на сцені, є редактори, є Масляков, є дружина Маслякова — режисер програми. А в Comedy є лише резидент і глядачі. Резидент сам вирішує, що показувати.

Олександр: — А глядач, у свою чергу, сприймає чи ні, тобто редактором є сам глядач.

— Чому, на вашу думку, саме Comedy серед цієї безлічі проектів став популярним?

Олександр: — Річ у тім, що Comedy з’явився першим.

Антон: — Comedy став першим, хто різко вийшов на ринок, заявив про себе й зайняв нішу.

Олександр: — Це був новий формат.

Антон: — Крім того, дуже якісний формат, дуже правильно підібраний у правильному виконанні й поданні. Іншим проектам це не властиво — або матеріалом не витягують або неправильно його подають.

— Щодо формату Comedy — це стендап-шоу, тобто власне американський формат, з якого починав, наприклад, Джим Керрі. Дуже специфічний. Яким чином ви змогли його адаптувати до українського середовища? Звісно, американський гумор навряд чи розсмішив би нашого глядача.

Олександр: — Так, дійсно, ми відштовхуємося саме від формату стендап-шоу. Але річ не в якості гумору, а в тому, що ми взяли сам напрямок, у якому працюємо, тобто це відкритий гумор у нічних закладах, що сприяє тому, що ми можемо виголошувати зі сцени певні речі. Це не ранок у садку, це вечірній заклад і відкритий гумор для відкритих людей. Ми не жартуємо по-американськи, ми жартуємо по-українськи.

— У чому ж все-таки запорука популярності? Очевидно, що не лише у відсутності цензури.

Антон: — Є деякі принципи, які ми сповідуємо. По-перше, клубність. Нашою метою не є збирати величезні зали, хоча ми думаємо про масові концерти, адже це запитано, але відпочатку це не наш принцип. Ми не показуємо сценічне шоу, а виступаємо нiби своєю компанією друзів-знайомих. Ми одна велика банда. Ми такі ж, як і ви, і просто вирішили вийти на сцену, тому що нам є що показати.

Олександр: — Гумористичні проекти (аж до Петросяна — не можна обійти таких людей), вони перейшли в статус чистого шоу-бізу. Кількість гумору на певний відрізок часу в них замала, далі починаються танці-пісні. А ми взяли формат гумористичний, від початку й до кінця.

Антон: — Якомога менше костюмів, музики, реквізиту, декорацій, спецефектів... Лише гра актора й текст.

— Щоразу українські зірки «отримують» від вас. Не рахуючи Надії Мейхер-Грановської, яка жбурнула на сцену келих з пивом, чи здійснював хто-небудь серйозну вендету?

Антон: — Загалом, присутні зірки розуміють, що це певний елемент шоу-бізнесу, й стандартний підхід тут має місце: нехай про тебе говорять із сарказмом, але говорять.

— І політики в тому числі?

Олександр: — Байдуже, політики чи зірки, люди діляться на тих, хто розуміє, що з нього глузують і щиро з цього сміється; друга категорія — ті, кому потрібен піар, причому не найгірший, зауважте. Але, розумієте, якщо приходить людина, яка добре робить свою справу, ми її теж не зариваємо в землю.

Антон: — Ми не беремо жарти з повітря. Зокрема й про політику. У нас є номер, у якому беруть участь образи Віктора Ющенка, Віктора Януковича і Юлії Тимошенко. Цей номер ми показували представникам трьох політичних рухів — партії «Наша Україна», Партiї регіонiв і БЮТу — і всюди незмінний успіх. Ми глузуємо не з політиків, а з того, як їх сприймають, з їхніх образів і із ситуації, в яку вони самі себе загнали. Ще одна запорука успішності — це чесність. Теми, які інші програми не порушують, але які беруть людей за живе. Якщо ситуація така, що в будь-якої людини адекватною реакцiєю на неї було б лайливе слівце, то ми його й вимовляємо.

Олександр: — Тим паче, що ми можемо собі це дозволити!

— Ви часто берете участь у корпоративах? І для кого вам доводилося виступати з українських представників бомонду й закордонних?

Олександр: — Беремо участь й корпоративах постійно й полюбляємо це.

Антон: — Ми даємо людям якісний цікавий актуальний гумор і вимагаємо за це багато грошей. Ми пропонуємо те, чого на ринку немає, тому дорого коштуємо.

— Виступаєте всією командою?

Олександр: — Формат Comedy передбачає те, що ми можемо водночас виступати в п’яти місцях. Здебільшого, звісно, виступаємо разом, вісім-дев’ять осіб — це наш стандартний виступ.

Антон: — Люди в нас універсальні, тому дві людини можуть відпрацювати півтори години, й це не напружить публіку ніколи.

Олександр: — За обсягом напрацьованого матеріалу, за нашими підрахунками, ми можемо виступати тиждень.

— Український Comedy можна назвати командою в духовному розумінні?

Олександр: — Безумовно.

Антон: — Це те, від чого ми відштовхуємося. Якщо порівнювати з Москвою, то там більше індивідуальної роботи, кожний резидент сам по собі, він працює сам на себе. Ми ж намагаємося працювати колективно. Саме тому бренд і живе. Ми не розбігаємося по різних проектах, хоча постійно надходять пропозиції від інших каналів. Якщо ми десь з’явимося як ведучі або актори, то виключно в статусі резидентів Comedy.

— Товаришуєте з російськими й білоруськими колегами?

Олександр: — Так, ми з ними як родичі. Більшість з них ми знаємо ще з КВК. Ми один одному не заважаємо, але знаємо, що ми є. Якщо треба, ми приїдемо й допоможемо в якійсь критичній ситуації. З деякими є навіть тісна дружба, вже перевірена роками.

— Цікаво, як з’являються ваші псевдоніми...

Антон: — Цілковито природним шляхом. Назва «Дует імені Чехова» народилася з космосу. Ми йшли по вулиці й думали, що треба якось називатися. Мені подобалася сама форма: дует імені когось. Друге прізвище, яке спало на думку, було Чехов.

Олександр: — А перша була настільки нецензурна й неадекватна, що вони її побоялися… У мене спочатку з’явилися крила на спині, а потім ми вже зрозуміли, що я ангел.

— А піонерські мотиви звідки?

Олександр: — Незважаючи на те, що я ангел, кожний цикл зйомок я в різному образі, близькому й пізнаваному для людей. Усі резиденти вдягаються як в повсякденному житті. Я мушу відрізнятися від резидентів, адже я ведучий...

Антон: — Так, ми йому забороняємо жартувати, але він, зараза, постійно жартує...

Олександр: — Вони мене утискають…

— Comedy — це закрита структура, чи ви відкриті для нових талантів?

Олександр: — Постійно й безперервно. Ось Антон Лірник займається цим.

Антон: — Наш телефон 4693911, ми чекаємо всіх. Щоправда, ми відточені довгими роками КВК, а люди, які приходять, не всі проходять таку школу...

— Але перспективні з’являються іноді...

Антон: — Ось недавно в нас був кастинг, до нас прийшло людей двадцять. Знайшлися три, які, цілком можливо, будуть у нас виступати. Подивимося, як вони себе покажуть, адже головне завдання резидента в тому, що він має писати для себе сам, він має відчувати текст, переживати за нього, відповідати за кожне слово.

Олександр: — Наразі найбільша проблема кастингу й підбору резидентів полягає в тому, що чимало людей, приходячи з КВК, продовжують жартувати по-КВК-івськи.

— Доводилося чути думку московських шанувальників Comedy, що наш варіант кращий, бо в нас менше «гламурства». Що ви можете сказати, порівнюючи український, російський і білоруський Comedy?

Олександр: — З приводу гламуру: річ у тім, що ніхто не знає, що це таке, тут дуже все суб’єктивно. А взагалі, це залежить від людини. Я можу сказати, що в московському Comedy гламурним є Паша «Воля», інших я не зараховував би до гламурних.

Антон: — А ще сама Москва — більш пафосне місто. З приводу різниці: мiж Москвою i Кiєвом найбільша відмінність — це політика — те, з чого не сміються в Москві з тих чи інших причин, і з чого стараються не сміятися в Білорусі. У московському Comedy більшим є елемент шоу-бізнесового продукту, ми більше налаштовані на довговічну колективну роботу з теле-, радіо- та сценічними проектами.

Олександр: — Усе-таки три різні держави. У Росії нам тяжкувато жартувати, там інша ситуація. І ми дійсно різні як команди, ми вибрали різні шляхи. Наступним нашим етапом стане діяльність як окремого продакшену, який працюватиме над різними проектами для різних людей у всіх сферах шоу- бізнесу. У нас не лише добра база резидентів, а й чудова база адміністраторів, авторська група і так далі.

— Чи існують персонажі, з яких ви не змогли б «простібатися»?

Антон: — Ми сміємося практично з усіх і з себе в тому числі. Кожна людина має розуміти, що надмірна серйозність заважає жити. Інша річ — якісь життєві принципи. Ми можемо зайвий раз сказати слово «ж*** », але ніколи не глузуватимемо з хворих людей.

Олександр: — Релігію теж стараємося оминути.

— Є зірки, які бояться приходити на Comedy-розправу?

Антон: — Є певні політики, які соромляться, але категоричної відмови від зірок ми ще не отримували.

Олександр: — Це залежить від самооцінки людини, наскільки вона може подивитися на себе правдивими очима. У нас було багато політиків, спочатку в наших очах дещо комічних, проте вони приходили й гідно виглядали й у доброму гуморі йшли. Наприклад, Черновецький. А от той же Поплавський до нас не прийде, хоча ми його поки й не запрошували. Часто зірки самі телефонують і питають, як можна до нас потрапити.

Антон: — До речi, Михайле Михайловичу, якщо ви зараз читаєтє цю статтю — приходьте! Чекаємо!

— У московського Comedy є свій фан-клуб, а в українського?

Олександр: — Звісно є, щоправда, він неофіційний. Навіть більше того, за словами московських резидентів, у нас навіть є міні-фан-клуб у Москві.

— Шанувальники дістають?

Олександр: — А як вони можуть діставати?

Антон: — Якщо люди на вулицях підходять і говорять щось добре, то це лише приємно.

Олександр: — І найприкольніше, що вікові категорії абсолютно різні: починаючи з підлітків і закінчуючи бабцями.

— Ви розширюєте свої простори. Ваші представництва є вже в багатьох містах. Найближчим часом планується створення ще чотирьох. Де?

Антон: — Харків, Львів, Севастополь, Ялта. Усе залежить від того, чи хочуть люди в цьому місті робити Comedy.

— Ще ви плануєте запускати радіо-програму…

Антон: — Радіо-шоу Comedy Club буде мультиформатним, це будуть регулярні виходи в один і той же час на одній всеукраїнській хвилі.

— На західній Україні буваєте?

Антон: — Поки ні, але в рамках туру, який ми плануємо, обов’язково захопимо й Захід.

— 17 лютого — відкриття нового клубного сезону. Програма вже готова?

Антон: — Кожний підготував свої номери, але якою вона буде загалом, ми поки вирішуємо. Там буде великий сюрприз.

— Невже серед вас нарешті з’являться дівчата?

Антон: — Дівчата вже були, вони резидети Запорізького Comedy, гадаю, вони ще з’являтимуться й у нас час від часу. Поки що ми тільки шукаємо дівчат, які зможуть виступати в київському Comedy.

— Глобальні плани є?

Олександр: — Поневолити Всесвіт… У нас насправді зараз дуже багато проектів, які ви побачите під маркою Comedy.

Антон: — Зйомки кіно, серіалів, мультиплікаційних фільмів, створення великих шоу-програм…

— То на якому каналі можна буде побачити Comedy тепер?

Олександр: — Переговори поки ведуться, на 17 лютого в нас намічена прес-конференція, де ми й оголосимо про канал, на який переходимо.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать