Перейти к основному содержанию

Україна подарувала Росії «ЛиНОС»...

13 января, 00:00
Візити українських делегацій — урядової на чолі з прем'єром Валерієм Пустовойтенком та парламентської — на Петербурзький економічний форум пройшли під знаком величезної, всеохоплюючої, палкої любові до Росії. І приватизація АТ «ЛиНОС» пройде за російськими умовами, сказав Інтерфаксові міністр палива та енергетики Росії Віктор Калюжний. І тарифну політику щодо транзиту російської нафти очевидно, буде переглянуто. І миротворчу роль Росії в Косово Пустовойтенко оцінює дуже високо — мабуть, особливо після фактичного захоплення росіянами приштинського аеропорту. І обговорюють прем'єри України та Росії лише стратегічні питання. І, природно, це все не має жодного стосунку до українських президентських та російських парламентських виборів.

Треба відзначити, що українські почуття до Росії стали особливо виразними з наближенням виборів. І якраз напередодні візиту Пустовойтенка Київ спочатку скасував умови перетину кордону російськими кораблями та моряками (які, між тим, базувалися на міжнародних стандартах), а потім — завернув кораблі, що вже вийшли в море на навчання НАТО в Болгарії. І міністр Калюжний вже твердо вимагає від України зниження тарифів на транзит російської нафти як мінімум на 40 відсотків — очевидно, що Київ піде й на це. Все це не стосується виборів — такі подарунки, як і призначення Пустовойтенка головою Ради міністрів СНД, структури, в якій Україна неначе й не бере повноправної участі, звичайно ж, робляться просто з братніх почуттів.

А що вже котрий рік Україна нічого не отримує з давно обіцяних Росією 36 будівель з колишньої радянської власності за кордоном — то це, як каже Пустовойтенко, «сорок п'яте питання, і не головне у наших відносинах».

Обсяги українсько-російського товарообігу тим часом невпинно скорочуються — з $19 млрд. позаминулого року до $15 минулого — і ніяк не бажають зростати до запланових у з величезною помпою підписаній програмі економічної співпраці $30 млрд. «Україна цим занепокоєна», — каже Пустовойтенко. Але ж це, очевидно, прямий доказ — і вміння очолюваного ним уряду щось випускати в країні та продавати поза її межами, і братерської любові до Россії, головним торговельним партнером якої давно вже стала не Україна, а Німеччина.

Здаємо «ЛиНОС», який так і не змогли або не побажали продати стратегічному інвесторові, проект Ан-70, тарифи на транзит нафти, власні відносини з НАТО. Біда не в тому, що Росії — зрештою, якщо вона дійсно зацікавлена не знищувати конкурентів, а співпрацювати, то хоч робочі місця будуть. Здаємо власну гідність в обмін невідомо на що і створюємо прецеденти для посилення тиску з боку Москви, яка з часом вимагатиме більше й більше.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать