Перейти к основному содержанию

Про нас

28 августа, 00:00

«Прагматизм у стосунках із Україною, який декларується Росією, обертається величезними газовими боргами. Сьогодні та завтра відбудуться зустрічі прем'єр-міністра Володимира Путіна з головою кабінету міністрів України Валерієм Пустовойтенком. У ході переговорів українська сторона поставить питання про збільшення постачання російської нафти. Однак центральною темою, за інформацією, яку маємо, буде питання погашення Україною боргів за російський газ. Це вічна проблема, що кочує з переговорів у переговори. На ній з'їли й одночасно поламали «зуби» всі російські прем'єр-міністри. Однак чужий досвід навряд чи стане новому голові кабінету помічником у розгрібанні цих «авгієвих стаєнь». Українські газові борги висять важким тягарем на російській економіці. Москва, перебуваючи у стані перманентного дефолту й канючачи у МВФ та інших міжнародних фінансових інститутів гроші на погашення раніше взятих позик, одночасно щедро кредитує Київ, стоїчно несе борговий хрест. За даними уряду України, за станом на 9 серпня її борг за поставлений російський газ, включаючи борги недержавних комерційних структур, виріс до 1132,218 млн. доларів».

«Новые Известия», 27 серпня

«Заступник голови комітету Державної думи у справах СНД Анатолій Чухаєв стверджує, що основною темою візиту Валерія Пустовойтенка стане розв'язання політичних проблем. Він приїхав сюди, до Росії, за підтримкою. Внутрішньополітична ситуація напередодні президентських виборів в Україні складається далеко не однозначно. Шанси Леоніда Кучми перемогти на них він оцінює досить скептично. Борису Єльцину вигідно мати там Леоніда Кучму. Для нього вельми незручно, якщо в Українi, припустімо, стане президентом, наприклад, найреальніший сьогодні кандидат Ткаченко. Йому тоді буде важко розмовляти з Ткаченком і Лукашенком, протистояти питанням об'єднання слов'янських республік. Вiдповiдно будуть спроби врятувати становище в Україні, щоб люди голосували за Кучму».

Російська служба «Бі-бі-сі», 27 серпня

«Міністр внутрішніх справ Чеської республіки Вацлав Груліч заявив у червні, що його країна спершу скасує безвізові відносини з Україною і це станеться 1 листопада. «Ми сподіваємося, що до кінця року візовий режим буде запроваджено й для інших республік колишнього Радянського Союзу»,— сказав він. Міністр внутрішніх справ очікує, що запровадження віз зменшить рівень злочинності серед іноземців. Водночас візовий режим для українців обмежить їхнє незаконне працевлаштування в Чеській республіці».

«ЧТК», 23 серпня

«Американський аналітик Геррі Фергюсон, оцінюючи опитування громадської думки, що проводила міжнародна фундація виборчих систем в Україні, заявив, що порівняно з іншими роками українці втрачають інтерес до політики, стають дедалі більше невдоволені сучасним економічним становищем. Все менше українців вірить, що реформи принесуть полегшення. Більше 43 опитаних уважають, що реформи відбуваються дуже повільно або не відбуваються взагалі. 36 відсотків українців вважають, що в Україні немає демократії і 32 відсотки вважає Президента відповідальним за стагнацію реформ. Щодо президентських виборів, то 57 відсотків респондентів переконані, що вибори будуть пошахрайовані. Опитування показало, що понад 60 відсотків українців вважають своїх політиків корумпованими, 57 відсотків вірять у покращення роботи парламенту у майбутньому. Українці не дуже довіряють пресі, не дуже вірять у роботу громадських організацій і не поспішають віддавати свій вільний час громадській роботі».

«Голос Америки», 26 серпня
Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать