Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Володимир Мусіяка: "Шляхом "великого торгу" новий парламент очолить Олександр Мороз"

07 июня, 00:00

Заступник голови Верховної Ради України Віктор Мусіяка вважає, що під час формування керівних органів нового парламенту "ми станемо свідками шокуючого альянсу політичних сил".

В інтерв'ю агентству УНІАН він припустив, що відбудеться "великий торг", унаслідок якого главою парламенту буде обрано представника лівих сил, найімовірніше, Олександра Мороза, а посади заступників здобудуть представники центристських і правих сил. Під час формування керівництва парламенту "зійдуться політичні сили, які за нормального перебігу подій не могли б знайти порозуміння", вважає В. Мусіяка. На його думку, таким буде остаточний результат, однак спочатку "з'являться видимі й прогнозовані коаліції", які поступово зазнаватимуть змін. "Під час торгу важливим також буде те, хто більш віртуозно проведе переговори з позапартійними депутатами", - відзначив він. За словами віце-спікера, відіграватимуть також "значну роль фінансово-кредитні відносини безпосередньо у стінах парламенту". "Голоси купуватимуться, в тому числі й партійних депутатів", - відзначив В. Мусіяка.

Водночас заступник голови ВР України вважає неприпустимим, щоб головою нової ВР став представник лівого блоку, у даному разі - О. Мороз, "який уособлює ліву опозицію курсу Президента й Кабінету Міністрів". "За всієї моєї поваги до нього", - відзначив В. Мусіяка. Пояснюючи свою позицію, він наголосив, що останнім часом "об'єктивно" Леонід Кучма вбачає в О. Морозі реального суперника на президентських виборах, у свою чергу О. Мороз справді є реальним претендентом на пост глави держави. "Конфронтації не могло не бути і, на жаль, ці стосунки наклалися на парламент загалом", - вважає він.

На його переконання, Леонід Кучма не дозволить існування Верховної Ради напередодні президентських виборів, яка завдяки лівому керівництву буде опозиційною до нього. За словами В. Мусіяки, у свою чергу ліві в парламенті "об'єктивно будуть змушені втілювати ідеї, проголошені під час виборчої кампанії, інакше вони втратять свій електорат". Це означає, підкреслив він, що ініціюватиметься процедура імпічменту, зміни до Конституції, націоналізація майна, ставитиметься жорстка вимога задовольнити всі соціальні потреби, а отже, "ввімкнути грошовий станок".

На думку віце-спікера, Головою Верховної Ради мала б стати людина, "налаштована на нормальну роботу парламенту й на співпрацю всіх політичних сил". Окрім того, підкреслив він, це мала б бути особа, яка не використовуватиме посаду спікера "як плацдарм для участі у президентських виборах". В. Мусіяка зазначив, що кандидата на посаду голови ВР від обраних депутатів-центристів він "поки що не бачить". Він вважає, що реальною кандидатурою на цей пост міг би бути Іван Плющ, якби "не зв'язався з НДП".

В. Мусіяка переконаний, що комуністам не вдасться домогтися дострокових виборів глави держави. "Скоріше, Президент розпустить парламент за антиконституційні дії, спроби змінити державний устрій", - наголосив він. За словами В. Мусіяки, до цього, "очевидно, парламент зумисне підштовхуватимуть". На його думку, виконавча влада, скоріше за все, підіграватиме "лівому" парламентові й робитиме його "у всьому винним", як це було досі. Не виключено також, що виконавча влада "дасть карт-бланш парламенту, дозволить сформувати уряд із лівих сил і тим самим підштовхне його до болгарського варіанту розвитку подій". Усе це, на думку В. Мусіяки, може стати підставою для серйозних претензій Л. Кучми до Верховної Ради. У той же час він висловив переконання, що "Кабінет Міністрів нинішнього складу, поза сумнівом, найближчим часом піде у відставку" або за вимогою парламенту, або за рішенням Президента. В. Мусіяка підкреслив, що Президент "мав би сам зробити гарний і жорсткий хід у стилі Бориса Єльцина": відправити уряд Валерія Пустовойтенка у відставку, не чекаючи, доки парламент висловить йому недовіру. Віце-спікер підкреслив, що "моральні підстави для цього в Президента є: НДП програла все, що можна було програти, маючи в руках усю владу". На думку В. Мусіяки, "цей хід був би своєчасним", і тим самим Президент "продемонстрував би, у тому числі й Народно-демократичній партії, що він має власне бачення перебігу політичних подій в Україні".

Свою поразку на парламентських виборах В. Мусіяка пояснив небажанням голови Харківської облдержадміністрації Олега Дьоміна "дати йому шанс претендувати на посаду спікера чи віце-спікера". В. Мусіяка переконаний, що сам О. Дьомін, який також сподівається очолити парламент або посісти крісло заступника, вбачав у ньому свого суперника і саме тому виставив в окрузі кандидатів, які "розтягли" його голоси. "Однак на сьогодні зрозуміло, що О. Дьомін не матиме жодних шансів, оскільки НДП, від якої він балотувався за списком, програла вибори", - наголосив В. Мусіяка.

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать