Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Медіа-новини

09 ноября, 00:00

У мережі Twitter встановлено новий рекорд

Переобраний президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама встановив новий рекорд у соціальній мережі Twitter. Щойно дізнавшись про свою перемогу на виборах, вранці 7 листопада, він написав у мікроб лозі: Four more years («Ще чотири роки»). Лише упродовж перших 16 хвилин після написання цього повідомлення його процитували понад 220 тисяч людей. До своїх трьох слів президент США прикріпив фотографію, на якій він обіймає дружину Мішель. Уже через день фразу Обами процитували 776 793 користувачі Twitter з усього світу.

Попередній рекорд у мережі Twitter було встановлено 26 вересня цього року популярним американським співаком Джастіном Бібером. У своєму повідомленні Бібер висловив співчуття з приводу смерті його 6-річної фанатки, яка боролась з рідкою формою раку мозку: «Відпочивай з миром, Аваланна, я люблю тебе». Це повідомлення упродовж місяця процитували 223 480 людей.

Twitter — це соціальна мережа мікроблогів, що дозволяє всім зареєстрованим користувачам надсилати одне одному невеликі текстові повідомлення до 140 символів, використовуючи SMS, служби миттєвих повідомлень і сторонні програми-клієнти.

У Росії запрацював закон про інтернет-цензуру

Українські експерти занепокоєні, що у ВРУ можуть запозичити «досвід» колег

З першого листопада в Росії набув чинності скандальний закон про інтернет-цензуру. Як зазначають експерти, по суті, тепер можливе існування «чорного списку» сайтів із суперечливим контентом. Відтепер, за вказівкою влади, провайдери зобов’язані блокувати роботу цих сайтів. Депутати Держдуми Росії офіційно заявляють, що просто вимушені контролювати роботу сайтів, щоб захистити дітей від шкідливої інформації. Проте експерти вже охрестили новий закон спробою боротьби зі свободою слова. Як повідомляє Die Presse, зараз у Росії блокуються здебільшого опозиційні сайти і сайти, розцінені як екстремістські.

На думку цього видання, закон таїть у собі можливість потенційного контролю над усім обігом даних користувачів, зареєстрованих у Росії. «Мейли, заходи на сайти, чати — в майбутньому влада зможе легко реєструвати всі ці дані і маніпулювати ними», — повідомляє «Медіа-ньюз» із посиланням на Die Presse. Використовуючи сучасне програмне забезпечення, провайдери після дзвінка «згори» можуть не лише контролювати сам обіг даних в Інтернеті, а й фільтрувати інформацію, блокувати певні сервіси. І при цьому — робити це законно.

Цікаво, що не найкращу законодавчу ініціативу депутатів Держдуми Росії, схоже, готові запозичити їхні українські колеги. Як повідомляє на своїй сторінці у Facebook народний депутат України Леся Оробець, незабаром «більшість» у Верховній Раді України знову спробує «протягти» законопроект №6523, який дозволить закривати сайти протягом семи днів без суду.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать