Перейти к основному содержанию

Героїзм чи почуття обов’язку

або про громадську думку Донбасу
28 ноября, 11:57

Євромітинги показали, що будь-який активний громадянин, який відчуває за собою право на свою країну, буде відстоювати його, де б він не мешкав і якою би мовою не говорив. Першочергово, нашим запитанням до громадських активістів було те, що, на їхню думку, є найбільш актуальним сьогодні, кого вони сьогодні вважають героями. Питання зовсім не мало відображати політичних вподобань наших респондентів, а мали на меті розкрити те, про що думає регіон у суспільному плані. Проте, відповіді засвідчили – на даний момент є одна тема, яка турбує усіх і її вирішення може статись вже найближчим часом.

Максим БОРОДІН, активіст екологічного руху, м.Маріуполь:

— Якщо чесно, мені складно на сьогодні розділити героїзм та почуття обов'язку. Люди просто роблять те, що вони вважають правильним, а комусь це може здаватися героїзмом. А говорити треба про тих, хто сьогодні переформатує існуюче болото. Я думаю що зараз буде народжуватися цілий клас молодих і активних, а найголовніше з світоглядом НЕ зацикленому на матеріальних благах. Не прив’язуюсь при цьому лише до студентів.

А зараз тема одна – який вибір зробить Президент і, відповідно, чи є у цієї країни шанс на нормальне існування? Вектор, на мій погляд, в поточній ситуації, має бути європейським. Бо це, у першу чергу, стандартизація, прозорість, відповідальність влади і робота законів, а тоді - можливі інвестиції в нашу країну. Одними кредитами без тотального зміни відносин між владою та громадянами Україну не врятувати. Або Президент підпише Асоціацію та почне реальні зміни в країні, не роблячи знижок для своїх, або в Україні буде розкол та почнеться силове протистояння. Умови від ЄС треба виторговувати, але не в кулуарному режимі, а в публічному і, ґрунтуючись на реальні критерії стану нашої економіки.

Володимир БЕРЕЗІН, директор Еколого-культурного центру «Бахмат», м.Артемівськ:

— На мою думку, головна тема сьогодні це – європейський вибір. Вона приваблює особисто мене тим, що у разі підписання Угоди про асоціацію, проблеми з міліцією, прокурорами та судами, зведуться до мінімуму. Тому, з цієї точки зору я бачу єдине вирішення – підписати домовленість. А також розробити громадський (за реальною участю людей) план входження України до ЄС, з урахуванням зменшення ризиків погіршення життя.

Станіслав ЧОРНОГОР, голова правління Краматорської міської організації «Фонд розвитку громади»:

— Найголовнішого героя в Україні особисто я поки не бачу. Для мене сьогодні немає лідера. Я бачу лише звичайних людей, з їхніми достоїнствами та недоліками. Якщо ми маємо на увазі людину, яка вчинила героїчний, або просто дуже важливий для суспільства позитивний вчинок, то мені не хочеться образити сотні особистостей, виділяючи когось із них.

Безумовно, найважливіше питання на цьому тижні – можливість підписання Угоди про асоціацію з ЄС у Вільнюсі. Якщо це все ж станеться, то не думаю, що відразу настане покращення (без лапок), але, принаймні, це більш-менш ясно визначить вектор розвитку України. Для влади найкращий вихід –  підписати Угоду і продовжувати «багатовекторну» політику, декларуючи для свого електорату необов'язковість входження в ЄС. Для людей – радіти у разі успішного саміту у Вільнюсі, але, в принципі, на цьому все свято життя і закінчиться. Я вважаю, якщо Асоціацію не буде підписано, то сценарій буде набагато складнішим.

Галина БЕРДИЄВА, співробітниця страхової компанії та фахівець з інвестицій, м.Дружківка:

— Для мене сьогодні герой України – це той, хто вийшов на Євромайдан, не дивлячись на холод, на можливі неприємності на роботі. Це той, хто залишив удома діток і не приділив уваги близьким в цей час заради загальної всеукраїнської мети, заради майбутнього нашої Держави. Мої друзі, батьки, сестра, чоловік є учасниками краматорського та донецького євромайданів.

Найважливіша тема очевидна: вступ до Асоціації з ЄС. Це важливо, тому що у мене є національна гідність, любов до України та діти. Я живу в дуже складній (у політичному та економічному сенсі) частині нашої країни і знаю зсередини всі соціальні та економічні проблеми регіону. Влада ж за РОКИ свого управління тільки принизила, пограбувала та обдурила моїх земляків. Хочу закликати жителів Східної України не бути байдужими, не вірити словам політиків, а судити їх за результатами їхньої діяльності, прагнути до політичної грамотності, щоб вирішувати свою долю самостійно.

Очевидно, що йти проти волі власного народу - це злочин. Я бачу такий вихід з ситуації: владу – у відставку, з усіма витікаючими наслідками; чесний вибір гідного лідера, який буде відстоювати національні інтереси України, а не власного бізнесу або сусідньої імперіалістичної Росії; вступ до ЄС; дотримання цілей і принципів Статуту ООН для заохочення і захисту всіх прав людини та основних свобод; поступова деіндустріалізація економіки, відмова від видобутку сланцевого газу, розвиток аграрної галузі, чинне антикорупційне законодавство та контроль за його дотриманням.

Фото донецького євромайдану від 25 листопада. Мистецька акція від художниці - Олени Ємченко.

Автор світлини Олександр ЄРМОЧЕНКО, Донецьк

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать