Медіановини
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20120713/4120-19-2_0.jpg)
Про достатність запланованого фінансування робити висновки поки зарано
На телерадіокомпанію «Культура» чекає модернізація й практично безпрецедентне переоснащення технічної бази. 4 липня 2012 року Кабінет Міністрів України схвалив концепцію діяльності та розвитку ДТРК. Проект концепції розроблявся Державним комітетом телебачення і радіомовлення спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень при Президентові України. Згідно з розпорядженням Державного комітету телебачення і радіомовлення, план заходів щодо реалізації концепції має бути надано Держкомтелерадіо протягом місяця.
За попередніми розрахунками, модернізація ДТРК обійдеться приблизно в 90 млн гривень й її буде здійснено впродовж 2013—2014 років. «Дню» сформовану концепцію заступник генерального директора ДТРК «Культура» Валерій ВОРОБЙОВ охарактеризував так: «Концепція об’ємна й перспективна. Після багаторазового обговорення в оптимальному її варіанті вже враховано пріоритетні постановочні завдання модернізації технічної бази каналу «Культура»: освоєння апаратно-студійного блоку, спорудження двох павільйонів і серверних. За великим рахунком, це лише перший етап переоснащення. Буде посилено управлінський апарат: працівниками технічних структур, інженерами, а також творчими працівниками». У той же час поки що складно об’єктивно судити відносно достатності запланованого фінансування. «Якщо порівнювати з аналогічним російським каналом «Культура», то, наскільки я знаю, на перший крок там було виділено 10 млн доларів, а на другий — 135 млн», — сказав «Дню» Валерій Іванович.
Київські медійники підписали Міжнародну хартію журналістики майбутнього
Нещодавно у Києві святкували перший Міжнародний день свідомого журналіста. Ініціатор проекту — Міжнародна освітня організація «Громадяни Землі за свідомі медіа» та всесвітній рух «Еко-культура». У рамках заходу учасники дійства мали змогу почути думки лідерів та активістів організацій, які продукують активну міжсуспільну комунікацію.
«Свідомі медіа — це не тільки журналісти. Люди, що керують організаціями, суспільними проектами, які мають власні сайти, блоґи, або якісь можливості онлайн-трансляції, — це все для нас рівнозначно й корисно», — наголосив координатор всесвітнього руху «Еко-культура» в Україні Володимир Сорока. Організатори привітали гостей із новим професійним святом — Першим Міжнародним днем свідомого журналіста, а також запропонували підписати Міжнародну Хартію журналістики майбутнього, яка проголошує відповідальність журналіста за свої дії як перед собою, так і перед планетою. Один із координаторів проекту Андрій Мірошниченко наголосив, що Хартія буде поширюватися світом, надсилатися всім журналістам, друзям, людям, які вважають себе свідомими і сприяють трансформації сучасних ЗМІ. Невдовзі з нею зможуть ознайомитися журналісти Бразилії, США, Бельгії, Італії, Індії. «Головне, щоб люди розуміли, що майбутня журналістика — це не те, що буде через сто років, коли ми вступимо в Євросоюз, в НАТО або ще кудись, — запевняє Андрій. — Вона починається сьогодні, в цьому місці і з тих людей, які підтримають нас».
«Свідомі медіа асоціюються з усвідомленістю, а отже і відповідальністю за свою роботу, яка здійснюється через потужні інструментарії: відео, фото, звук. Українські медіа також мають звертатись до цих викликів», — наголосила одна із організаторів заходу Дарина Мірошниченко. Дарина перерахувала назви тих ЗМІ, які сьогодні становлять якісну альтернативу. До вказаного списку потрапила газета «День», що «продукує мисляче і свідоме інформаційне поле». Зі святкування Міжнародного дня свідомого журналіста розпочинається низка заходів, спрямованих на розвиток і поширення свідомих медіа у світі.
Нагадаємо, що з 15 до 19 липня у місті Ужгороді триватиме ІІ Міжнародна літня школа «Свідомі медіа. Україна на перетині культур». Після закінчення Школи організатори планують провести спеціальну прес-конференцію, під час якої підводитимуть підсумки пройденого шляху.
Выпуск газеты №:
№120, (2012)Section
Медіа