Аукціон ролей
У Херсонському театрі ім. Куліша пішли на експеримент
Чи хотіли б ви зіграти на великій сцені театру? Чи мріяли ви зазирнути за куліси та відчути себе справжньою зіркою? Якщо так, то вам необхідно відвідати Херсонський драматичний театр, адже саме тут продають... ролі на аукціонах та вчать бути справжніми артистами.
У храмі Мельпомени відбулися два «Аукціони ролей»: перший — до Міжнародного дня театру, під час якого продали більшість ролей, другий — на початку літа. Лотами були персонажі всесвітньовідомого роману Ільфа та Петрова «12 стільців». Загалом продали 14 «мрій» за мінімум 12, максимум 30 тис. грн. За словами директора Театру ім. Куліша Олександра Книги, загалом вийшло близько 300 тис. грн при тому, що випуск вистави коштує близько мільйона.
-Історія Херсонського театру розпочалася у 1830 році, коли тутешнє дворянство викупило особняк генерала Лобрі, а невеличке старе приміщення, яке знаходилося у дворі будинку, пристосувало під театр. Це була проста дерев’яна будівля з земляною підлогою і гасовим освітленням. І грали тоді якраз аматори — інтелігенція, бізнес міста. І ми через 190 років повертаємось до цього та намагаємось знову об’єднати людей навколо гарної ідеї, яка дасть результат та певний поштовх до розвитку мистецьких подій у нашому місті, в усій країні. І, дай Боже, аби через 190 років нас також згадали та повторили цей унікальний досвід, — зазначив директор Театру ім. М.Куліша Олександр КНИГА.
Протягом шести місяців аукціоністи плідно працювали над відточенням театральних образів: ходили на тренажі, творчі зустрічі, майстер-класи, індивідуально працювали з режисерами та артистами театру... І ось уже з 24 по 30 грудня театр анонсує довгоочікувану прем’єру, в основі сюжету якої — авантюрна історія про пошук діамантів, схованих в одному із дванадцяти стільців гарнітури Гамбса. «Ми виходимо на фінішну пряму. Почалася зима і вже за лічені пройде прем’єра. Це неймовірний проект, який відбувається завдяки бажанню людей втілити свої мрії та змозі театру подарувати нашому соціуму такий продукт», — наголосив художній керівник театру.
Над втіленням у життя мрій херсонців та довгоочікуваною прем’єрою «12 стільців» працює головний режисер драмтеатру Сергій ПАВЛЮК. Він не приховує: процес не з легких. Та водночас не сумнівається: все буде добре.
«Потрібно бути самим собою, дати собі розслабитися і кайфувати від процесу! І це перше, чому я вчив людей, — наголосив Сергій Павлюк. — Колись після виступу у сільському клубі до артистів підійшла бабуся і каже: «Діточки, ви так гарно співали, так гарно танцювали, а коли ж ви працюєте?» Я хочу, щоб люди зрозуміли: театр — це тяжко, але дуже цікаво!»
Асистентка режисера Тетяна ПРОВОРОВА розповіла як відбувається підготовка до прем’єри: «Я думала, що буде важко, але насправді ми швидко знайшли спільну мову. Запрошеним артистам це дається дуже непросто, проте вони стараються... Дехто готовий приділяти практично весь свій вільний час репетиціям. Паралельно з роботою асистента режисера, я виконую роль Еллочки-людожерки. У мене невеликий епізод, але я сподіваюсь, що вийде яскравий персонаж».
22 професійні актори, 14 херсонців, які придбали ролі на аукціонах. Останні виходитимуть двома групами: І — 24, 26 та 28 грудня, ІІ — 25, 27 та 29 грудня. З детальнішим розкладом можна ознайомитися за посиланням: https://fb.me/e/1rewstG28 .
Сергій Бублік — моряк, у професії понад 30 років, спробувати себе в якості артиста мріяв із самого дитинства... І ось — мрія практично збулася! Менш ніж за місяць його перша прем’єра. На сцену Сергій вийде у ролі інженера Брунса. «Якщо чесно, я потрапив уже на другий аукціон, тому більшість ролей були розкуплені. Мені запропонував головний режисер театру Сергій Павлюк звернути увагу на інженера Брунса — доволі таки цікава роль. І я погодився».
Артур Карапетян працює у сфері будівельного бізнесу. Протягом 8 років займається з дружиною бальними танцями. І з того часу вони обоє мріяли виступити на великій сцені, тому, довідавшись про аукціон, не змогли пропустити цю подію. «Так вийшло, що придбав роль інженера Щукіна. Вона мені близька, адже я сам інженер-будівельник. Моя дружина ж буде Оленою Боур», — зазначив він.
Як би там не було, а служителям Херсонського храму Мельпомени вдалося об’єднати навколо ідеї велику кількість жителів міста: одні з них готуються до дебюту, інші — купують квитки на унікальну виставу, треті — готуються до нового аукціону, запланованого на Міжнародний день театру у 2022 році! Які лоти виставить театр наступного разу? І як пройде ця експериментальна прем’єра — дізнаєтесь у новинах Херсонського театру та газети «День».
Выпуск газеты №:
№145-146, (2021)Section
Культура