Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

МЗС України просить пояснень у Туреччини через російське судно з краденим українським зерном

07 июля, 14:26

Міністерство закордонних справ України запросило посла Туреччини в Києві для пояснень, чому російському судну "Жібек Жоли" з краденим українським зерном дозволили залишити турецький порт.

Про це повідомила пресслужба МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що Україна та міжнародні партнери засуджують злочинні дії РФ щодо викрадення та вивезення з української території зернових до іноземних країн.

Українські дипломати зауважили, що особливо кричущим випадком стало російське судно "Жібек Жоли", яке намагалося перевезти вкрадене зерно з окупованого Бердянська до турецького порту Карасу. Завдяки оперативному втручанню відповідних органів влади України це судно не змогло розвантажити крадене і було затримане. До турецької сторони було направлено запит на арешт судна і вантажу. Водночас, ігноруючи звернення української сторони, ввечері 6 липня судно було відпущене, констатували в МЗС.

«Українська сторона з глибоким розчаруванням сприйняла зазначену інформацію і звертається до турецької сторони з наполегливим проханням провести розслідування зазначеної ситуації і надати вичерпну відповідь на запити відповідних органів влади України, а також усіма засобами запобігти подібними випадкам у майбутньому. У зв’язку з неприпустимою ситуацією, що склалася, до МЗС України запрошено посла Туреччини в Києві», - поінформували у зовнішньополітичному відомстві.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать