Бізнес закликає Президента підписати закон, який усуває проблеми трудових відносин в умовах воєнного стану
Ухвалений парламентом законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» містить важливі норми для врегулювання трудових відносин в умовах воєнного стану. Про це йдеться в заяві Української Ради Бізнесу, оприлюдненій у п’ятницю, 8 липня.
«Закликаємо Президента України якнайшвидше підписати Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» №7251 і привести трудове законодавство до поточних реалій, покращити умови праці для працівників та роботодавців», - звертаються автори документу.
Реалізація цього законопроєкту зробить більш простою та зрозумілою у застосуванні сучасну систему законодавства про працю, усуне потенційне виникнення трудових спорів через наявні законодавчі прогалини в регулюванні трудових відносин, вважають в Українській Раді Бізнесу.
Зокрема, законом передбачається:
• введення норм, які покликані прискорити перехід до обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, визначається поняття сумісництва, що забезпечить можливість працівникам, які були вимушені покинути свої робочі місця, працевлаштуватися на іншій роботі;
• відшкодування працівникам та роботодавцям пов’язаних з трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії, з цією метою заплановано розроблення окремого механізму;
• пропонується встановити, що на час оголошення воєнного або надзвичайного стану усі повідомлення та документи з питань трудових відносин, накази (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу можуть здійснюватися та вестися в електронній формі з використанням технічних засобів електронних комунікацій або шляхом відправлення електронних носіїв, на яких записано цей документ, відповідно до законодавства у сфері електронного документообігу.
Вкрай важливою є стаття 119 закону, відповідно до якої за громадянами, які захищають Україну від широкомасштабної військової агресії росії проти України, зберігаються місце роботи та посада, в той же час матеріальне забезпечення військослужбових перенесено на Державний бюджет. Держава має дбати про належне соціальне забезпечення захисників та захисниць України у період дії воєнного стану.
Ця важлива норма прибирає стимули до неформальної праці, забезпечує можливість підняття заробітних плат для працівників підприємств.
Довідково.
Українська Рада Бізнесу - найбільше в Україні об’єднання 101 провідних бізнес-асоціацій, створене в 2017 р. для консолідації бізнесу та реалізації суспільно важливих реформ. Головним документом, який регламентує стосунки між учасниками коаліції, є Меморандум.
Section
Економіка