Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Проукраїнські активісти перетворюють російську символіку у Криму на пісочні годинники

28 февраля, 11:19
Фото pivdenukraine.com.ua

26 лютого, у День спротиву окупації Криму, кримський осередок руху спротиву «Жовта стрічка» розпочав безстрокову акцію «Наближається час свободи». Активісти перемальовують символ Z, який росіяни залишають на вулицях окупованих міст та сіл, на синьо-жовті пісочні годинники, повідомляє Український південь. Як нагадування, що час окупантів на українській території минає і наближається звільнення захоплених територій.

«За 9 років окупації росія робила все, щоб знищити у Криму український спротив, ув’язнюючи та викрадаючи тих, хто лишився вірним своїй державі. Але попри все, спротив на півострові лише міцнішає, і найпоширенішим його представником є кримський осередок руху спротиву «Жовта стрічка». Акція «Наближається час свободи», яку вони запускають сьогодні – це важливе повідомлення, яке мають почути наші громадяни в окупованому Криму та на всіх тимчасово окупованих територіях. Це нагадування, що Україна поруч, і що ми всі разом переможемо» — говорить Таміла Ташева, постійна представниця Президента України в АР Крим.

Акція «Жовтої стрічки» вже охопила Ялту, Сімферополь, Севастополь, Саки та інші населені пункти півострова. Активісти закликають українців на всіх на тимчасово окупованих територіях України приєднуватись до акції, а українців на підконтрольних Україні територіях — підтримувати рух та ділитись інформацією про спротив.

«Від початку повномасштабної війни жовта стрічка стала символом спротиву українців російським окупантам. До руху вже долучилися понад 7000 людей, які розповсюджують жовті стрічки, листівки та графіті з проукраїнськими гаслами на ТОТ. Кримський осередок руху — один із найбільших. Синьо-жовті пісочні годинники, які почали з’являтись на півострові, це наше попередження окупантам, що часу на те, щоб залишити українські території, в них залишилось небагато», — розповідає куратор «Жовтої стрічки».

Рух громадського спротиву «Жовта стрічка» сформувався навесні 2022 року у Херсоні, а наразі поширився на всі тимчасово окуповані території України. Українці в окупації можуть приєднатись до руху через Telegram-бот «Разом», щоб отримувати завдання, плакати, листівки та дізнаватися правила безпеки.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать