Перейти к основному содержанию

Трамп оголосив про введення мит на імпорт сталі та алюмінію в США

10 февраля, 13:12

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп хоче запровадити 25% мита на весь імпорт сталі й алюмінію до Америки. Таким чином глава Білого дому ставить під загрозу зв'язки з деякими найбільшими торговельними партнерами країни.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Bloomberg.

За словами президента, тарифи будуть застосовуватися до імпорту цих металів у США зі всіх країн. Відповідаючи на запитання журналістів на борту №1, чи підпадуть під обмеження Мексика і Канада, він сказав, що мита стосуватимуться "всіх" і не уточнив, коли вони набудуть чинності.

Крім того, Трамп заявив, що цього тижняоголосить про відповідні тарифи на країни, які оподатковують імпорт зі США. За його словами, вони набудуть чинності "майже одразу" після оголошення.

Видання зазначає, що такі кроки президента є останніми в низці погроз щодо запровадження тарифів щодо окремих країн і окремих секторів.

Однак незрозуміло, чи доведе Трамп свої погрози до кінця – раніше він оголосив, а опісля призупинив запровадження тарифів проти Канади та Мексики, хоча продовжує процедуру введення мит проти Китаю.

Країни, які можуть підпасти під обмеження

Сполучені Штати покладаються на імпорт алюмінію, переважно з Канади, Об'єднаних Арабських Еміратів та Китаю, щоб задовольнити переважну частину свого попиту. Імпорт сталі становить меншу частину споживання, але є життєво важливим для секторів, що покладаються на спеціальні марки сталі, які не виробляються в США, зокрема для енергетичних компаній – від розробників вітрових електростанцій до нафтових бурильників.

Головними закордонними постачальниками сталі для США є Канада, Мексика, Бразилія та Південна Корея.

Оголошуючи такі плани, Трамп не уточнив, чи буде обкладатися подвійними тарифами імпорт металу з Китаю, враховуючи, що він уже запровадив 10% мита на китайські товари.

Bloomberg зазначає, що президент визнав тарифи центральним елементом своєї спроби реформувати економіку США, скоротити торговельний дефіцит і знайти нові джерела доходів, які допоможуть виконати його податковий порядок денний.

"Однак ці кроки загрожують економічним хаосом: економісти кажуть, що мита збільшать витрати американських виробників, які імпортують товари, підвищать ціни для споживачів, які вже втомилися від інфляції, скоротять торговельні потоки і не принесуть прогнозованих Трампом надходжень до бюджету", – пише Bloomberg.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать