Угода про копалини є важливою частиною майбутніх гарантій безпеки - Маркарова

Посол України у США Оксана Маркарова вважає, що підписана між двома країнами угода про економічне партнерство є дуже важливою частиною ширшої архітектури безпеки.
Як передає Укрінформ, про це вона сказала в ефірі телеканалу CBS.
На прохання журналістки пояснити, як вона сприймає слова Путіна про те, що Росія «доведе війну до потрібного результату», і ядерна зброя, як сподівається кремлівський лідер, для цього не знадобиться, – Маркарова зауважила: «Не має значення, як ми інтерпретуємо те, що він каже».
На її думку, «ми просто повинні розуміти, що він є загрозою не тільки для України, а й для всіх, хто вважає, що нації мають жити мирно, не оспорювати кордони одне одного й зосередитися на економічній співпраці».
Маркарова додала, що «Путін робить це разом з Іраном і Північною Кореєю. Вони цього не приховують. Вони підтримують інші терористичні режими».
Посол розповіла, що в ніч на неділю Росія вчинила масовану атаку на Київ, Черкаси та інші міста, застосувавши 165 «Шахедів». Причому ці атаки були спрямовані виключно на цивільні об’єкти – і це є частиною щоденної реальності для українців протягом 1166 днів війни.
Українська дипломатка висловила вдячність американському народові за підтримку, зазначивши, що без наданих за президентства Дональда Трампа «джавелінів» та іншої зброї наша країна не змогла б ефективно захищатися.
Коментуючи нещодавно підписану угоду між Україною і США про корисні копалини, вона зазначила, що це буде справжнє партнерство: 50 на 50. «Майбутні інвестиції США, включно з військовими контрактами, будуть зараховані як внесок до фонду. А Україна вкладатиме кошти з нових ліцензій та проєктів», – пояснила Маркарова.
За її словами, «ця угода про економічне партнерство сама по собі є дуже важливою частиною ширшої архітектури безпеки», а «фонд буде успішним, якщо Україна буде стабільною і мирною». Тож, у певному сенсі, це важлива частина майбутніх гарантій безпеки, додала посол.
На запитання, коли угода запрацює, вона зауважила, що «ми дуже активно над цим працюємо» й висловила сподівання, що документ буде ратифіковано найближчим часом.