Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Коротко / УКРАЇНА

26 січня, 2006 - 00:00

Відкріпні захистять майже як гроші

Бланки відкріпних посвідчень для голосування на виборах народних депутатів будуть виготовлені на спеціальному папері з кількома ступенями захисту і водяними знаками, повідомив голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович. ЦВК затвердила порядок виготовлення бланків відкріпних посвідчень, а також порядок отримання їх Центрвиборчкомом від підприємства-виробника, передачі окружним виборчим комісіям. Я. Давидович нагадав, що на президентських виборах 2004 року було багато зловживань iз використанням відкріпних талонів. При цьому він підкреслив, що немає жодного факту, який би свідчив, що для фальсифікації результатів виборів використовувалися ці документи або що вони потрапили «в руки фальсифікаторів» через недбалість. Кількість відкріпних посвідчень становитиме 2% від загальної чисельності виборців, внесених до списків, передає Iнтерфакс-Україна. Бланки будуть виготовлені на банкнотно- монетній фабриці Нацбанку України.

Iграшки та не iграшки

У Національному музеї Тараса Шевченка проходить виставка іграшок. На ній представлено понад 1000 експонатів із колекції Музею народної архітектури та побуту, iз приватних колекцій і від авторів- майстрів з усіх регіонів України. Також у приміщенні музею розташована експозиція музею-квартири Павла Тичини та виставка вінницького художника Олександра Ковальчука «Iкона на склі». Днями всі три виставки відвідала дружина Президента України Катерина Ющенко з доньками Софією і Христиною та сином Тарасом. На фото — майстер декоративно-прикладного мистецтва Варвара Прокопівна Мацелла показує свої роботи.

Вихід із кризи — за «планом Ющенка»?

Сьогодні політична рада при Президентові України може розглянути план, запропонований Віктором Ющенком зі стабілізації ситуації у країні. Таку пропозицію представникам політради озвучив учора на брифінгу перший заступник керівника Секретаріату Президента Іван ВАСЮНИК . Він наголосив, що В. Ющенко ініціював відповідний план із метою «не допустити подальшої ескалації політичного конфлікту між Верховною Радою та Кабінетом Міністрів». Перший заступник назвав план Президента «чітким і зрозумілим документом», який за умови комплексного виконання його положень може стабілізувати ситуацію в країні в передвиборний період. «Президент готовий бути гарантом у цьому діалозі за умови, якщо всі учасники діалогу будуть щирими та відкритими в прагненні сконцентрувати свої зусилля на реалізації цього плану», — сказав І. Васюник. План передбачає введення мораторію на висловлювання та дії, що можуть дестабілізувати ситуацію в країні, підписання угоди, «яке б стимулювало політичні сили не використовувати тем, що роз’єднують українське суспільство», формування Конституційного Суду, забезпечення чесних і прозорих виборів.

На схилах Дніпра з’явиться ще один монумент

Київська влада вирішила споруджувати монумент Соборності України на оглядовому майданчику на схилах Дніпра поблизу Маріїнського палацу. Це передбаченo розпорядженням Київської міськдержадміністрації від 24 січня, повідомляє прес-служба КМДА. Замовником проектування та виконання робіт виступить комунальне підприємство «Дирекція реставраційних-відновлювальних робіт», а розпорядником бюджетних коштів — Головне управління комунальної власності Києва. Як повідомлялося, у травні минулого року Кабінет Міністрів розпорядився спорудити монументи Соборності України в Києві, Севастополі та Чернігові.

Тиждень на спростування

Печерський районний суд Києва розглянув на відкритому засіданні цивільну справу за позовом екс-секретаря Ради національної безпеки й оборони України Петра Порошенка до екс-держсекретаря Олександра Зінченка про захист честі, гідності, ділової репутації та постановив, що інформація, поширена відповідачем 5 вересня та 22 жовтня 2005 року, недостовірна. Як повідомляє прес-служба П. Порошенка, суд зобов’язав О. Зінченка спростувати свої заяви протягом одного тижня від дня набуття чинності цього рішення. Нагадаємо, восени 2005 року О. Зінченко публічно обвинуватив кількох високих посадових осіб, у тому числі П. Порошенка, в корупції. П. Порошенко подав на О. Зінченка до суду.

Газета: 
Рубрика: