Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Мельниченко не вибачатиметься

26 січня, 2006 - 00:00

Друга від моменту його повернення до України прес-конференція колишнього майора держохорони Миколи Мельниченка відбувалася у приміщенні комітетів Верховної Ради. На відміну від першої, обійшлося без образ і шумових ефектів.

БЕЗ ЕКСЦЕСІВ

Жоден «провокатор» не пройшов. Дивних людей у цивiльному також не було. Цього разу, щоправда, не було й Олександра Єльяшкевича, але прес-конференція почалася з питання його безпеки. «З Єльяшкевича цинічно зняли охорону, — обурився М. Мельниченко. — Я звернувся з цього приводу з листом до керівника СБУ Дріжчаного, до Президента Ющенка, до генерального прокурора. За моєю оперативною інформацією, охорону зняли для того, щоб була можливість фізично знищити Єльяшкевича».

БЕЗ РОЗКАЯННЯ

Головним «героєм» прес-конференції став спікер Верховної Ради Володимир Литвин. Екс-майор не має наміру виконувати рішення суду, згідно з яким зобов’язаний вибачитися перед Литвиним, і готує апеляційну скаргу. «Перед ким я вибачуся, так це перед українським народом, за те, що Володимир Литвин керує вищим органом законодавчої влади», — заявив Мельниченко. Він також заявив, що всіма законними шляхами добиватиметься скасування цього судового рішення. Вже цього тижня адвокат екс-майора Тетяна Монтян підготує відповідні документи для подання апеляційної скарги до суду. Сам Мельниченко на суді не був присутній, хоча дуже хотів. Йому просто не повідомили про дату суду. Мовляв, не могли знайти.

БЕЗ ЕКСПЕРТИЗИ

Також майор запропонував журналістам прослухати чергову порцію плівок. Розібрати слова було досить важко, але один із голосів був справді дуже схожий на голос В. Литвина. У першому фрагменті нібито Литвин приносить Кучмі газету «Грані» зі статтею Ірини Погорєлової. Мовляв, саме Литвин приносив Кучмі «неприємні» статті. У другому покійний Юрій Кравченко розповідає Литвину, як чеченці відрізають голови та фаланги пальців заручникам. «Саме Литвин давав вказівки Ігорю Сторожуку та Вадиму Долганову (колишнім керівникам Першого Національного), як треба «показувати» справу Гонгадзе», — заявив Мельниченко. І таких файлів у майора, за його словами, не злічити. «У рекламі нам показують, як Литвин зв’язує канат, але не показують, як перед цим він його розрубав», — сказав Мельниченко. За словами екс-майора, Литвин «найбільше боїться» міжнародної експертизи його плівок. «Цим зумовлені наполегливі спроби Верховної Ради відправити міністра юстиції Сергія Головатого у відставку», — сказав він, додавши, що Головатий «активно працює в цьому напрямі». Він також повідомив, що вже п’ять разів відвідував Генпрокуратуру, де свідчив у справі Гонгадзе, і вимагатиме, щоб протоколи його допитів були опубліковані. «Як мені сказали адвокати Лесі Гонгадзе, тих свідчень, які я дав, вистачить для того, щоб висунути обвинувачення замовникам. Від себе кажу — Кучмі Леоніду Даниловичу, спікеру Верховної Ради Литвину Володимиру Михайловичу, Деркачу... ну, Кравченко нас покинув», — сказав екс-майор. Мельниченко також переконаний, що Володимир Литвин і Василь Маляренко, голова Верховного Суду України, а також 5 й номер у спискублоку Литвина, роблять усе можливе, щоб замовники у справі Гонгадзе не були покарані». Таким чином вони хочуть «підставити Ющенка». За словами адвоката Лесі Гонгадзе Андрія Федура, суд намагається навмисно затягнути розгляд справи. Причиною затягнення адвокат вважає той факт, що у справі фігурують прізвища високих чиновників як колишньої, так і нинішньої влади. «Зокрема, у мене дуже багато запитань до пана Литвина, відповіді на які я хотів би почути від нього саме в залі суду», — додав він.

УЖЕ НЕ БЕЗРОБІТНИЙ

Мельниченко також розповів журналістам про проблеми зі здоров’ям. «Зненацька в мене дуже підвищився тиск. Дивовижним чином це збіглося з судом за позовом Литвина», — додав він. Мельниченко розказав, що одразу після цього, на вимогу його адвоката, він звернувся у клініку закритого типу. Зараз він проходить обстеження в кількох лікарнях. Діагноз поки що невідомий. Але виглядав екс-майор дуже непогано. Як з’ясувалося вже після прес-конференції, вирішене й питання працевлаштування Миколи Мельниченка. Тепер він — помічник народного депутата Миколи Карнауха, секретаря комітету ВР України з питань боротьби з корупцією й організованою злочинністю, який також був присутній на прес-конференції. У чому-чому, а в боротьбі з корупцією Мельниченко досвід має. Результати, правда, оцінити поки що важко. До речі, вчора ж стало відомо, що судове засідання у справі Гонгадзе перенесене на 1 лютого 2006 року. Причина — відсутність у суді представників вдови журналіста Мирослави Гонгадзе. Примітно, що у вівторок після чергової перерви в залі суду не з’явилася представниця Мирослави Гонгадзе Валентина Теліченко, однак тоді це не перешкодило судді продовжити засідання.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: