Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

Місто Квітки

У Львові відбувся І Міжнародний конкурс українського романсу
5 квітня, 2011 - 00:00
ВОЛОДАРКА ГРАН-ПРІ І МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ УКРАЇНСЬКОГО РОМАНСУ ІМЕНІ КВІТКИ ЦІСИК ЛЬВІВ’ЯНКА ОКСАНА МУХА

Конкурс мав статус міжнародного й тривав у рамках українсько-американського проекту «Незабутня Квітка», який має на меті проведення концертів та вечорів пам’яті, присвячених американській співачці українського походження Квітці Цісик, що померла 1998-го у віці 44 років від раку молочної залози.

Засновник і продюсер конкурсу — екс-одесит, а тепер — американець, музикант Алекс Гутмахер, який лікувався від саркоми в одній клініці з Квіткою і переміг хворобу. «Ми хочемо показати нашим конкурсом, що любов до української культури, до української пісні присутня в усьому світі, — наголосив «Дню» Алекс Гутмахер. — Але наш конкурс має також соціально-благодійний підтекст: привернути увагу до онкологічних проблем, зокрема, раку молочної залози, від якого померла не тільки Квітка, а й її мама й сестра. Відтак хочемо придбати мамограф для гірських районів Львівщини».

До участі в заході зголосилися понад тридцять учасників. Журі, до складу якого входили народна артистка України Ніна Матвієнко, начальник відділу культури етносів України та української діаспори Міністерства культури й туризму України Любов Зубко, генеральний директор Національного симфонічного оркестру України Олександр Горностай, композитор Кирило Стеценко та Алекс Гутмахер, відібрало до фінального туру чотирнадцять учасників, які представляли вісім країн світу — Польщу, Латвію, Естонію, Румунію, Угорщину, Росію, Молдову та США і, звичайно ж, Україну (Донецьк, Харків, Чернівці та Львів). Наймолодша учасниця приїхала на конкурс з Івано-Франківська — це 15-річна Тетянка Лаврів.

Конкурс став подією для львів’ян — і в перший день, коли відбувався, власне, конкурс, і в другий, коли підбивали підсумки, в залі Львівської філармонії був не аншлаг — переаншлаг. Гран-прі виборола львів’янка Оксана Муха. Приз глядацьких симпатій — 17-річна Христина Махно (США), яка, до речі, навчається в тій самій школі, де вчилася Квітка Цісик. Перше місце поділили харків’янка Люцина Хворост та чернівчанин Віталій Соболєв, друге — Ольга Акулова з Донецька та Роман Медену з Угорщини, третє — Світлана Сасу з Молдавії та Едуард Наточев із Росії. Дипломи конкурсу отримали й виконавці з Естонії, Румунії, Польщі та Латвії.

У межах конкурсу відбулося відкриття Музею Квітки в школі №54, для якого Алекс привіз фотографії та особисті речі співачки, які передала родина з Америки до Львова. Вшанували пам’ять Квітки й висадженням у Саду світового українства, що був закладений торік у Шевченківському гаю (Музей народної архітектури та побуту), яблуньки та калини. А львівській родині Квітки Цісик передали сертифікат, який засвідчує, що на небосхилі з’явилася зірка на ймення Квітка...

Як зазначили в розмові з журналістом «Дня» продюсер Алекс Гутмахер та головний спонсор конкурсу підприємець із Одеси Дмитро Волков, вони докладуть максимум зусиль, щоб зробити конкурс «Незабутня Квітка» щорічним. Прикметно, що захід помітили на найвищому рівні — конкурс схвалили телеграмами Президент України Віктор Янукович, міністерства культури та закордонних справ.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День» Львів
Газета: 
Рубрика: