Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

Нова порція міських мітингів: черга за будівельниками

31 серпня, 2005 - 00:00
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКA / «День»

Сходам Київської міськадміністрації, напевно, доведеться назавжди забути про спокій: кияни, натхненні успіхом помаранчевої революції, не втомлюються відстоювати свої права під головною цитаделлю київської влади. Нещодавно центр Хрещатика покинули голодуючі торговці метрополітену, які вимагають повернення собі робочих місць. А вже вчора їм на зміну прийшли прихильники та противники містобудівної політики столичної влади. Голодувати й жити на багатостраждальних сходах вони, щоправда, й не збиралися, вирішивши обійтися скромненькою акцією, в якій беруть участь близько 500 осіб. Незважаючи на те, що помітингувати прийшли опоненти, акція проходила досить стримано. Близько 300 людей виступали на підтримку містобудівної політики. Люди в будівельних оранжевих касках тримали плакати «Київрадо, поважай свої рішення», «Розвиток і благоустрій — так, хаос і занепад — ні». Їх, мабуть, ситуація із забудовою Києва цілком влаштовувала. Водночас близько 200 представників Форуму порятунку Києва та Партії зелених України виступали проти містобудівної політики київської влади з прапорами своїх організацій та гаслами «Кумам і бандитам влади — по кварталу Києва».

Тим часом усередині будинку проходило засідання Київміськради, на якому підбивалися підсумки громадських слухань з містобудівної політики. Спеціальна міська комісія розглянула резолюції слухань, що відбулися в усіх 10 районах Києва, і, як пообіцяв мер Києва Олександр Омельченко, заходи для реалізації громадських слухань будуть подані на обговорення громадськості. Однак противники Сан Санича громадським слуханням не довіряють і, якщо їхні результати не збігатимуться з їхньою позицією, приймати їх відмовляються. Подивимося, хто кого перестоїть.

Наталя ГУЗЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: