Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, поет

Ну, з рішенням!

Учора Конституційний Суд закрив справу щодо першого Указу Президента про розпуск Ради
22 травня, 2007 - 00:00
МАЛЮНОК АНАТОЛІЯ КАЗАНСЬКОГО / З АРХІВУ «Дня»

Що ж, наші поздоровлення Конституційному Суду. Все-таки перше рішення за 10 місяців. Тепер, ймовірно, КС візьметься за другий указ Президента. Щоправда, швидше за все, його також не вдасться довести до пуття. По- перше, як стало відомо «Дню», у Секретаріаті Президента вже готують проект третього указу з новою датою виборів.

По-друге, у самому КС ситуація стає все гарячішою. І аномальна травнева спека тут не до чого. Учора звільнився ще один суддя КС — Дмитро Лілак. Причому написав заяву на ім’я Президента, а не на ім’я Валерія Пшеничного. «Очевидно, пан Лілак не вважає законним так зване керівництво Конституційного Суду, і тому апелює до Президента», — не впустив можливості прокоментувати цю обставину голова Секретаріату Віктор Балога. Нагадаємо, це вже друге добровільне звільнення за чотири дні. Першим пішов голова КС Іван Домбровський. До речі, Віктора Шишкіна вчора також не було. Але він ще не звільнився, тільки взяв лікарняний.

Проте Валерій Пшеничний просто таки горить бажанням працювати. (Віктор Ющенко звільнив Пшеничного з посади судді КС, але той через місцевий суд відновився на посаді — Авт). Ось тільки держохорона відмовилася пропускати Валерія Григорійовича на робоче місце. Довелося разовий пропуск виписувати. Погодьтеся, досить принизлива процедура для в.о. голови КС. Пшеничний побачив у цьому підступи Секретаріату й тепер скаржитиметься Піскуну. «Зараз готується лист до генерального прокурора з цього приводу», — повідомив він.

У перерві між засіданнями Пшеничний всіляко завіряв журналістів, що займає свою посаду законно. Мовляв, такий закон — у разі відсутності голови, його обов’язки виконує старший за віком суддя. «Якщо ви вважаєте, що я з радістю виконую обов’язки (голови КС), ви помиляєтеся. Зараз очолювати Суд може тільки камікадзе... Я не хочу виконувати обов’язки, але, згідно з законом, повинен», — скаржився Пшеничний. Він також повідомив, що має намір найближчим часом оскаржити в Дніпровському районному суді Києва указ про його звільнення з посади судді КС.

Ось як людині працювати хочеться...

ТИМ ЧАСОМ

Президент подав позов про заборону суддям КС здійснювати судочинство.

Голосіївський районний суд Києва зареєстрував позов Президента Віктора Ющенка щодо заборони суддям Конституційного Суду здійснювати судочинство. Про це повідомив журналістам депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко, передає «Главред». «Змісту позовної заяви ми не знаємо, але знаємо, що відповідачем виступає Конституційний Суд, і є клопотання із забезпечення цієї позовної заяви, яке, по суті, передбачає заборону на здійснення КС юрисдикції», — розповів Мірошниченко. За його словами, доповідачем із цього питання призначена суддя Голосіївського районного суду Києва Тетяна Шевченко.

Народний депутат уточнив, що Суд може призначити відповідне засідання не раніше, ніж через два тижні. «Ми розраховуємо, що ця позовна заява буде залишена без розгляду, оскільки для неї немає ніяких правових підстав», — підкреслив він. За словами Мірошниченка, будь-які дії, які будуть зроблені для розгляду позовної заяви раніше, ніж через два тижні, Партія регіонів розглядатиме як тиск на Суд із метою прийняття незаконного рішення.

Разом із тим, Мірошниченко не вважає тиском на суддів своє перебування в Голосіївському районному суді. «Я тут перебуваю для з’ясування обставин цього питання», — повідомив він.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: