Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Потерпілий у «справі Гонгадзе» просить про зустріч із Репс

На адресу «Дня» надійшов лист від Олексія Подольського
10 квітня, 2013 - 11:24

14—16 квітня Україну відвідають співдоповідачі моніторингового комітету ПАРЄ Маріетта де Пурбе-Лундін та Майліс Репс. У повідомленні прес-служби ПАРЄ йдеться про те, що мета візиту — оцінка конституційної реформи, реформ Кримінального кодексу і прокуратури, а також вивчення ситуації з колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. Крім того, співдоповідачі планують зустрітися з Президентом Віктором Януковичем, головою Верховної Ради Володимиром Рибаком, міністром юстиції Олександром Лавриновичем та міністром закордонних справ Леонідом Кожарою, генеральним прокурором Віктором Пшонкою, українською делегацією в ПАРЄ, представниками міжнародного співтовариства та громадянського суспільства.

На адресу «Дня» надійшов лист від Олексія Подольського, в якому потерпілий у «справі Гонгадзе» просить пані Репс зустрітися з ним. Звернення з цього приводу Подольський направив на ім’я голови офісу Ради Європи в Україні Владіміра Рістовскі. «Я безмежно вдячний європейським інститутам, що представляють європейські народи, за ту дієву солідарність боротьбі українського народу за демократію, права людини та наші спільні з вами цінності. Разом з тим чітко усвідомлюю, що за нас — українців — ніхто не наведе ладу у нашому власному домі. Саме тому ніколи не сповідував філософію «Закордон нам допоможе». Саме тому за ті 13 років, що триває «справа Гонгадзе», я був готовий, але сам не шукав зустрічей з тими представниками ПАРЄ, що вислуховували сотні офіційних та неофіційних фальсифікаторів справи, затим жодного разу не знайшли півгодини для моєї скромної особи. Сьогодні був би вдячний вам, якби ви посприяли моїй інформативній зустрічі з пані Майліс Репс під час її перебування в Україні».

Нагадаємо, в травні минулого року Подольський вже звертався з аналогічним проханням, але зустріч так і не відбулася. Тоді на запитання «Дня», чи отримувала пані Репс лист від потерпілого у резонансній справі, вона відповіла, що «листа не бачила». Чи відреагує пані Репс цього разу? «Хочу запевнити вас, що маю дуже вагомі підстави шукати зустрічі з офіційним представником ПАРЄ, що у свою чергу, сподіваюся, зацікавлений у об’єктивній інформації щодо справи, якій присвячено низку офіційних документів Ради Європи (Зокрема, пункт 9 Резолюції ПАРЄ №1645 від 27 січня 2009 року повністю присвячений злочину, що був скоєний на замовлення вищого керівництва Української держави проти мене — Олексія Подольського.)», — пише Подольський у своєму зверненні.

Інформація «Дня»

Газета: 
Рубрика: