Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

«ТЕТ»: негаразди з продовженням

22 грудня, 2005 - 00:00

20 грудня Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення своїм рішенням позбавила телекомпанію «ТЕТ» права мовлення в трьох містах Запорізької області: Запоріжжі, Токмаку та Мелітополі, повідомляє прес- служба телекомпанії. Тепер ці населені пункти повинні бути вилучені з ліцензії телеканалу на право мовлення.

«Позиція Нацради полягає в тому, що у згаданих містах ТЕТ нібито не почав мовлення своєчасно (протягом року з моменту внесення згаданих частот у ліцензію). Разом із тим, як зазначив Г. Тичина (голова правління ЗАТ «Телекомпанія «ТЕТ». — Ред. ), «насправді ми вийшли в ефір згідно із законом, і суть претензії Нацради фактично зводиться до того, що «ТЕТ» не проінформував її членів про початок мовлення за десятиденний термін. Однак, згідно із законом, телекомпанія не повинна інформувати Нацраду про початок мовлення на частотах, які вносять у вже чинну ліцензію», — йдеться в документі. На думку керівника компанії, дії Нацради виглядають «дивними та нелогічними» з огляду на прийняте Верховною Радою рішення припинити на час передвиборної кампанії перевірки телерадіоорганізацій. Одна з цілей подібних дій, вважає Григорій Тичина, — «напередодні парламентських виборів відібрати частоти в нелояльних до влади телеканалів і передати їх провладним мовникам».

У телефонній розмові з кореспондентом «Дня» Григорій Тичина також додав, що, якщо це рішення Нацради буде виконане, то фактично жителі Запорізької області втратять можливiсть дивитися «ТЕТ», і для телекомпанії це буде дуже серйозним ударом. На думку голови правління телекомпанії, аргументація є «надуманою», а телеканал, за його словами, надав у Нацраду всі документи, які підтверджують, що мовлення почалося вчасно. Зараз «ТЕТ» готує низку публічних кроків у відповідь на рішення Нацради, повідомив Григорій Тичина, про що він має намір докладно розповісти на сьогоднішній прес-конференції в Києві.

Нагадаємо, що це не перші «тертя» між телекомпанією та нинішнім складом Нацради. У квітні цього року Нацрада оголосила телекомпанії попередження (претензії тоді були висловлені з приводу перевищення норм реклами та недостатньої частки мовлення українською мовою). I вже тоді Григорій Тичина заявляв про обумовленість цих претензій «бізнес-політичними причинами» та висловлював думку, що на прикладі «ТЕТ» буде «обкатаний сценарій позбавлення ліцензії телеканалів».

«День» спробував поцікавитися і позицією Нацради, тому з цією метою звернувся до її голови Віталія Шевченка. Але на момент підготовки матеріалу в Нацраді відбувалося засідання; крім того, інформації про вищезазначене рішення не було й на інтернет-сайті цього колегіального органу.

Підготував Михайло МАЗУРIН, «День»
Газета: 
Рубрика: