Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

Три ювілеї на одній сцені

18 вересня Національний театр російської драми ім. Лесі Українки відкриває новий сезон
8 вересня, 2010 - 00:00
СЦЕНА З ВИСТАВИ «У ПОЛОНІ ПРИСТРАСТЕЙ (КАМ’ЯНИЙ ВОЛОДАР)»: ДОН ЖУАН (ВІКТОР САРАЙКІН) І ДОЛОРЕС (ОЛЬГА КУЛЬЧИЦЬКА) / ФОТО ОЛЕКСІЯ РАБІНА

Новий сезон пройде в Національному театрі російської драми ім. Лесі Українки під знаком трьох ювілеїв: відсвяткують відкриття 120-го сезону першого стаціонарного російського театру в Україні, 85-й сезон надання театру статусу державного і 70 років із дня присвоєння легендарному колективу імені Лесі Українки.

18 вересня буде показана вистава «У полоні пристрастей (Кам’яний володар)» Лесі Українки, яку поставив Михайло Рєзникович.

Слід зауважити, що зберігаючи найкращі традиції, театр не «законсервувався», постійно перебуває в творчому пошуку, репертуар оновлюється новими постановками, трупа — новими обличчями, а молода зміна вирощується в Студії молодих акторів, що діє при театрі.

28 вересня публіку запросять на прем’єру. Комедія «Занадто щасливий батько» створена за п’єсою Рея Куні «Тато в павутині», будучи продовженням історії «Занадто одруженого таксиста», який, як і «№ 13» («Шалена ніч, або Одруження Пігдена») того ж самого автора з аншлагами йдуть на київській сцені вже кілька років. Постановник вистави Ірина Барковська, а головні ролі виконують Кирило Кашликов, Станіслав Москвін, Ольга Кульчицька, Ганна Наталушко, Леонід Тітов та інші.

До 150-річного ювілею Антона Павловича Чехова в репертуарі з’явиться «Вишневий сад». Постановку втілює Аркадій Кац (Москва). До речі, в Театрі ім. Лесі Українки вже йдуть дві вистави цього режисера — «Вовки та вівці» і «Дохідне місце» Островського, які користуються успіхом у глядачів. У «Вишневому саду» порушується проблема людського егоїзму. Герої вистави в метушні забули старого слугу Фірса, який віддано служив усе життя... Режисер узяв маловідомий варіант п’єси, де роль Фірса дещо ширша, ніж у традиційних постановках. Фірса грає провідний актор Російської драми Микола Рушковський, який цього року відзначив своє 85-річчя. У виставі також зайняті актори: Тетяна Назарова, Олександр Гетьманський, Наталія Доля та інші.

Незвичний погляд на кохання в найекстремальніших ситуаціях запропонують глядачеві у виставі «Сто п’ята сторінка про кохання» (своєрідний уклін на адресу знаменитої вистави «Сто чотири сторінки про кохання» за п’єсою Едварда Радзинського). Це сценічне прочитання повістей і оповідань, написаних у ХХ столітті. Автор інсценування і постановник вистави Михайло Рєзникович. Вистава густонаселена, більшість виконавців — молодь, яка працює поруч із досвідченими акторами — Долею, Кульчицькою, Треповським, Хорошком. У цій постановці з’явиться багато нових облич.

Наприкінці минулого сезону актори театру та Студії професійних акторів, що існує при Російській драмі, показали самостійні роботи за оповіданнями Чехова. Цей сценічний парад оповідань класика виявився цікавим керівництву театру, і «ескізи» отримають життя, прописавшись в афіші вистави «Тисяча й одна пристрасть, або Дрібниці життя». До речі, в театрі вже є подібний досвід, коли на основі самостійних робіт була створена вистава за оповіданнями Чехова «Шахраї мимоволі».

На початку 2011 року в театрі планується ще кілька постановок — «Нахлібник» І. Тургенєва, «Міра за міру» В. Шекспіра, «Квартет» Харвуда, «Жирна свиня» Лабюта.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ