Зрушити націю мусить її ж еліта.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч, активний діяч ОУН

Вперше вручена літературна премія Нестора Літописця

11 листопада, 2006 - 00:00
ОРГАНІЗАТОРИ КОНКУРСУ СПЕЦІАЛЬНОЮ ВІДЗНАКОЮ «ГАРМОНІЯ СЛОВА» НАГОРОДИЛИ ВІДОМИХ ЖУРНАЛІСТОК ЛАРИСУ ДЕНИСЕНКО ТА ІРЕН РОЗДОБУДЬКО (ЗЛІВА НА ПРАВО) ЗА АКТИВНУ УЧАСТЬ У РОЗВИТКУ АУДІОКНИГИ В УКРАЇНІ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Позавчора в рамках IX Міжнародного книжкового ярмарку «Медвін: Книжковий світ-2006» вперше відбулося вручення літературної премії Нестора Літописця. Заснована вона холдингом та журналом «Київська Русь». Відтепер щороку 9 листопада трьом талановитим людям: авторові кращої книжки, що була написана та видана протягом року, та авторам найкращої публікації в журналі та газеті, що своєю роботою сприяють підвищенню інтересу пересічного громадянина країни до читання, будуть вручати дипломи і грошові винагороди. Призовий фонд складає 40 тисяч гривень. Ці кошти будуть розділені між трьома головними переможцями. За словами Дмитра Стуса, головного редактора журналу «Київська Русь», критерії відбору дуже прості. Кожен з членів редакції або суспільної ради пропонував письменника на конкурс, кращих обирали голосуванням. До суспільної ради, що вибирала переможців, входило близько 25 осіб.

«Ми пишемо сучасний літопис. Разом з колегами ми намагаємося розшукувати і оприлюднювати різні хроніки про наше сьогодення: публіцистичні, літературні, емоційні, дратівливі... Журнал «Київська Русь» переконаний, що підтримувати авторів загалом і грошима, зокрема, — завжди варто», — каже Дмитро Стус.

У конкурсі на найкращу книжку було висунуто сім претендентів, а от перемогла книжка новел Василя Портяка «У снігах» (Київ: видавництво «Факт», 2006). Також він отримає премію розміром у 20 тисяч гривень.

Відзнаку «Нестора Літописця» за кращу публікацію в українському літературно-критичному часопису «Київська Русь» отримали Олесь Бережний (оповідання «Тузла. Дядя Вася і весло») та Мар’яна Кіяновська (цикл поезій «Діва і Єдиноріг: здогад однієї смерті»).

Спеціальними відзнаками нагородили Марину Фіалко, голос якої визнано найбільш красномовним у літописанні нового часу та за цикл передач на радіо «ЕРА- ФМ». Також не залишилася поза увагою серія аудіокниг Ірен Роздобудько та Лариси Денисенко. Вони були нагороджені у номінації «Гармонія слова». Пані Роздобудько зазначила: «В Україні достатньо проектів, а от проект, де нагороджують на одній сцені й письменника, й журналіста, що пише про книги, один, і це — премія Нестора Літописця. Мені було дуже приємно отримати диплом, хоча це досить несподівано. Добре, що журнал «Київська Русь» проводить таку акцію. Це дуже необхідно не лише самим письменникам, а й читачам. Ми маємо популяризувати українську книгу в нашій державі».

Ірина КОНОНЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: