Публіка виявляє ненаситну цікавість до всього, за винятком того, що дійсно варто знати.
Оскар Уайльд, видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст

Дніпропетровський зоопарк розселять по всій Україні

«Жоден вольєр не відповідає нормативам», — експерт
13 травня, 2016 - 11:45
ФОТО 056.UA

У Дніпропетровську закривають міський зоопарк на Монастирському острові. Таке рішення ухвалила міська влада. «Позиція міського голови —  зоозону парку імені Шевченка слід закрити. Санітарні норми і правила не дозволяють розміщувати такі об’єкти на Монастирському острові», — розповів журналістам начальник міського управління культури і мистецтв Євген Хорошилов.

Подальшою долею вихованців зоопарку нині опікуються дніпропетровські волонтери. Вони вже знайшли нових господарів багатьом тваринам. Зоозона у парку ім. Шевченка існувала майже півстоліттям. На сьогодні, з урахуванням молодняка, тут утримується 97 тварин і птахів. Їх мають намір передати до інших зоопарків України, каже Оксана Семехіна, волонтер ГС «Право на життя». Волонтер переконана, що там звірам буде краще, ніж у нинішніх клітках. Зараз вже є попередня домовленість із Галицьким національним парком, де створено реабілітаційний центр і куди вирушать єнот, лама, лані та страус ему. Кого можливо, волонтери прагнуть прилаштувати в межах регіону. Найважче, за їхніми словами, прилаштувати хижаків — ведмедицю, лисиць, вовків, а також копитних. Ще складніша ситуація з мавпами, які вже у літньому віці і шансів, що вони зможуть прижитися в новій зграї, майже немає. Інші зоопарки та реабілітаційні центри для тварин в Україні переповнені, тому домовлятися про передачу тварин не просто. Проте зоопарк закривати треба, переконані волонтери, навіть якщо це не до вподоби багатьом містянам.

«Головне полягає в тому, що жоден вольєр не відповідає нормативам України. Тобто все це — грубе порушення закону. Тут є факт: ми не можемо на даній території поліпшити утримання тварин, ми не можемо побудувати новий зоопарк. Відповідно, висновок напрошується один — тваринам потрібен новий дім», — пояснила Ганна Гріднєва, голова правління добродійної організації «Зоотурбота».

До 1 вересня всіх тварин передадуть до нових місць проживання. Утім, в Дніпропетровську припускають, що зоопарк в майбутньому може з’явитися в порослій лісом Тунельній балці на південній околиці міста. Такий проект з’явився ще півтора десятиліття тому, проте його так і не було реалізовано через відсутність коштів.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: