Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Доки райони бунтують, влада шукає вихід

Депутати Вінницької облради зберуться на позачергову сесію, щоб ухвалили звернення до уряду щодо призупинення дії постанови про створення госпітальних округів
1 лютого, 2017 - 11:40
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

На вихідних «медичні» майдани знову прокотилися районами Вінниччини (нагадаємо, про їхній початок «День» писав у №13—14 за 27 — 28 січня ц. р. і в матеріалі «У відповідь на хвилю протестів» на сайті day.kyiv.ua). Найчисленніші мітинги відбулися в Шаргороді та Ладижині. Загалом вимоги мітингувальників не змінилися. Шаргородці виступають або за призупинення «переділу» області на три округи, або за створення центру округу в їхньому місті. А жителів Ладижина цікавить, як здійснюватиметься фінансування медичної галузі і чи збережуть лікарні той обсяг державної субвенції, яку мають тепер. Люди хвилюються й підозрюють, що вся затія з реформою пов’язана, перш за все, з тим, що держава не може більше фінансувати медичні заклади, от і вирішила все «спихнути» на плечі місцевих рад.

«Якщо не буде державного фінансування, нам доведеться закрити лікарню, бо міський бюджет не витримає таких витрат, — зауважила під час мітингу секретар Ладижинської міської ради Людмила БУЧКО. — За останні п’ять років на потреби лікарні з місцевого бюджету було надано майже 50 млн грн, медзаклад оснастили новим обладнанням на 7 млн грн, а на капітальні та поточні ремонти витрачено 4 млн грн. Тому не потрібно експериментувати і руйнувати те, що ми зробили, краще допомогти зберегти і примножити».

Тим часом у Вінниці представники робочої групи з формування госпітальних округів, яку було створено напередодні, виступили з пропозицією напрацювати спільне звернення від депутатів Вінницької обласної ради до уряду щодо призупинення дії постанови про створення госпітальних округів. Пропозицію відтермінувати «окружну» медичну реформу підтримали голови районних рад, міст та селищ Вінниччини. Скликати позачергову сесію Вінницької обласної ради для голосування за загальне звернення до уряду планують 3 лютого. Але варто нагадати, що Кабінет Міністрів приймає пропозиції щодо округів до 1 лютого поточного року.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Газета: 
Рубрика: