Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Фламінго — на Тузлівських лиманах

Співробітники національного парку зафіксували на фото 65 птахів
7 жовтня, 2021 - 20:26

Біолог Іван Русєв разом з іншими колегами-співробітниками Національного природного парку «Тузлівські лимани» зібралися в рейд, аби перевірити, чи немає ніяких правопорушень на піщаному пересипі лиманів (боротьба з браконьєрами в унікальному парку постійно стоїть на порядку денному). Натомість працівників парку очікувала чудова знахідка — зграя рожевих фламінго. Іван Русєв нарахував аж 65 птахів.

Він нагадав у фейсбуці, що першу зграю цих красивих пернатих зафіксували на початку вересня. «Тоді багато туристів, особливо бедвотчерів, приїхало до нас у нацпарк спостерігати за ними. Але не всім вдалося їх знайти. Вони мандрували різними мілинами лиманів. І ось тепер ми спостерігали на лимані Бурнас, неподалік від села Тузли, 65 птахів. Вони кочували мілинами в пошуках їжі. Тож хто мріяв побачити це диво природи наших лиманів, будь ласка, можете їхати і шукати їх у бінокль. Може, комусь і пощастить, — зазначав у ФБ Іван Русєв. — А ми будемо сподіватися, що рожеві фламінго скоро загніздяться в нашому нацпарку».

Для цього треба підготувати птахам специфічні острови. У нацпарку нагадують, що в Україні фламінго — рідкісний залітний птах. Гніздування цілком можливе, перші такі випадки спостерігались у 2017 році біля озера Сиваш. «Ареал проживання цих птахів — Африка, Південна Америка і Південно-Східна Азія, — ідеться на ФБ-сторінці НПП «Тузлівські лимани». — Це доволі рідкісний птах, через що він занесений у Міжнародну Червону книгу як вразливий вид. А тому поява цілої зграї фламінго стала справжньою диво-подією. Фламінго населяє великі озера з солоною водою, морські лагуни і лимани. Живиться на мілководді з мулистим дном, проціджуючи воду дзьобом. Живляться фламінго дрібними ракоподібними, молюсками, личинками мух, а також одноклітинними водоростями та насінням деяких рослин. Саме тому їм комфортно перепочити та знайти собі поживу і на наших лиманах. Наявність у живленні ракоподібних і червоних водоростей забезпечує рожеве забарвлення птахів».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: