…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Мартін ПОЛЛАК: «Зараз у Європі говорять про Україну, а не з Україною»

У Львові відбулася зустріч із відомим австрійським письменником, публіцистом та перекладачем
23 червня, 2016 - 11:45

Мартін Поллак вивчав філологію та історію країн Східної Європи в університетах Відня, Варшави, Югославії. Займається проблематикою Центральної та Східної Європи, зокрема є експертом у питанні Галичини. Варто зазначити, що письменник був одним із перших, хто відкрито і прямо заявив про агресію з боку Росії.

У Львові автор представив три книжки — «Мрець у бункері», «Отруєні пейзажі» та «Цісар Америки. Велика втеча з Галичини» й поділився своїм поглядом на переосмислення європейської історії, починаючи від міфу Америки в Галичині і закінчуючи місцем України в Європі:

«На жаль, тема України в Європі є другорядною. В Європі дуже мало говорять про Україну й про ситуацію в Україні. І, на мою думку, зараз в Європі говорять про Україну, а не з Україною. Європа не усвідомлює, що в Україні триває війна. Багато європейців забули про анексію Криму і хочуть й надалі зберігати дружні відносини з Путіним».

«Я не знаю, чому історія повертається назад, але я точно знаю, чому вона не йде вперед. Ми замало говоримо на болючі теми. Історія жива, її можна приховати лише на короткий термін. Рухи правих у Європі, власне, торкнулися не лише Австрії, а й інших європейських країн, таких як Великобританія, Франція та Польща. Найважливіше для нас, сучасників, — вивчати історію, розуміти її для того, щоб розуміти своїх сусідів. Зараз ми спостерігаємо в Європі так зване пробудження націоналістичних рухів. Ми пережили це один раз і знаємо, до чого це може призвести».

Ірина СТЕЛЬМАХ, Львів
Газета: 
Рубрика: