Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

«Ми можемо лікувати, як у Європі»

Що держава повинна зробити для онкохворих дітей
16 лютого, 2017 - 12:18
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

15 лютого у світі відзначали Міжнародний день онкохворих дітей. В Україні батьки цих дітей намагалися привернути увагу до проблеми фінансування лікування таких пацієнтів 2017 року. Адже, як писав «День», Міністерство охорони здоров’я виділить тільки 18% від необхідних на лікування цих патологій коштів (445 мільйонів гривень на всі потреби).

Близько тисячі дітей в Україні щороку ставлять страшний діагноз. Практика лікування раку в країні показує, що цілком реально виліковувати дітей; зокрема завдяки трансплантації кісткового мозку рівень одужання становить до 70%. Питання у тому, що необхідно налагоджувати взаємодію держави з фондами та пацієнтськими організаціями, бо саме така система розвиває галузь.

«Всесвітній рівень одужання — це 70 — 80%, — зауважує завідувачка Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку НДЛС «Охматдит» Світлана ДОНСЬКА. — В Європі створили стратегічний план розвитку дитячої онкології, щоб максимально підняти рівень одужання. За їхніми даними на 2015 рік, в ЄС проживає 300 тисяч дорослих людей, які побороли рак. За прогнозами, до 2020 року їх буде півмільйона. Україна може досягти практично таких же результатів: завдяки впровадженню новітніх технологій ми підняли рівень одужання дітей від раку крові до 75 відсотків».

Основною проблемою онкогематологи називають  недостатні фінансування та розвиток системи трансплантації. Вони кажуть, що лікування 20 — 30 дітей за кордоном коштує більше, ніж держава вкладає в усю онкологію щорічно.

«За євростандартами, на один мільйон населення має бути один  трансплантаційний центр кісткового мозку. Тобто в Україні таких має бути 40 — 50. На жаль, він є один — дитячий у Києві. Трансплантація у дорослих не робиться взагалі. Нині ми занепокоєні отриманою інсайдерською інформацією, що наш Центр хочуть закрити, оскільки ми нібито нікого не виліковуємо. І що всіх дітей треба відправити на лікування за кордон. Хоча за останні 12 років у нас проліковано й вилікувано 126 дітей методом трансплантації. Це 62% від усіх, хто звернувся», — акцентує завідувач відділення трансплантації кісткового мозку «Охматдиту» Олег РИЖАК.

Фахівці наголошують: в Україні лікують рак. І вимагають від МОЗ створити робочу групу з розробки стратегії розвитку галузі та план дій. Також наголошують на необхідності налагодити поставку ліків онкохворим дітям без затримки.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: