Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

На честь 130-річчя від Дня народження

У Рівному влаштували інсталяцію про священика-травознавця Михайла Носаля
1 липня, 2016 - 14:51

У центрі Рівного влаштували інсталяцію, присвячену Михайлові Носалю. Він був фітотерапевтом і настоятелем найстарішої в місті церкви, знав кілька мов, викладав Слово Боже і писав книжки про лікарські рослини. До нього йшли на сповідь, а також по цілющі трави. Так робили навіть радянські партійці, коли хворіли їхні діти. Цьогоріч минає 130 років із Дня народження Михайла Носаля. Щоб згадати про нього, у центрі міста зібралися рівняни, яких хрестив цей священик, які досі користуються рецептами травознавця й шанують пам’ять про нього.

Михайло Носаль народився 1886 року на Холмщині в українській православній родині. Він став священиком і з часом переїхав на Волинь. 1935 року Михайла Носаля призначили настоятелем Свято-Успенської церкви в Рівному. «Він був і священиком, і науковцем. Знав, зокрема, латину, польську, німецьку, французьку мови. А ще кожну вільну хвилину присвячував вивченню рослин. Ставився до них, як до живих. Михайло Носаль досліджував, яким чином різні трави впливають на людський організм, і скрупульозно занотовував свої висновки. Ті, хто його знав, розповідали, що це була чуйна людина, завжди готова прийти на допомогу. Михайло Носаль ніколи не брав грошей за свої зілля й поради, — розповідає завідувач відділу виставок Рівненського обласного краєзнавчого музею Галина Данильчук. — Про Михайла Носаля я знала з дитинства. Він повчав мою маму Слова Божого, тож вона багато розповідала про священика, показувала світлини. А потім із часом я почала збирати матеріали про нього».

Під час інсталяції в центрі міста рівнянам показали світлини та особисті речі Михайла Носаля — ступку для трав, якою він користувався, ваги, підсвічник із його оселі, щоденник. А ще макет будинку, у якому мешкала родина священика-травника. До речі, нащадки Михайла Носаля продовжили його справу і займаються фітотерапією.

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне
Газета: 
Рубрика: