Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

#СтопПлагіат

МОН хоче перевіряти наукові роботи на «крадіжки» не лише текстів, а й ідей
15 листопада, 2018 - 12:35
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Міністерство освіти і науки разом із USAID підготувало рекомендації для вишів щодо підтримки культури доброчесності у вишах, створило всі умови для університетів для підписання угод з компаніями, що допомагають перевіряти тексти робіт на плагіат. Однак цього недостатньо — Україна має забезпечити не лише технічну перевірку тексту робіт на плагіат, а й не допускати плагіату наукових ідей. На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич під час прес-конференції «Практичні кейси впровадження академічної доброчесності в українських закладах освіти» в Києві, повідомляє www.kmu.gov.ua.

«Зараз ми дискутуємо на тему, як перейти на інший рівень відстежування академічної доброчесності — на рівень глибшого аналізу наукового змісту роботи. Однак боротьба з плагіатом наукових ідей мусить бути справою широкої наукової громадськості, і МОН чи жоден інший орган ніколи не зможе робити це самостійно», — зазначив Юрій Рашкевич.

У межах прес-конференції також було оголошено про старт акції #СтопПлагіат. «Академічна доброчесність — це етичні норми і регламентні норми, які мають впливати на якість освіти та довіру до результатів наукових досліджень. Ми переконані, що коли єдиним голосом усі представники освітньої спільноти будуть говорити, що академічна доброчесність є запорукою якісної освіти — це вплине на розуміння людей. Ми закликаємо всі освітні заклади долучитися до акції #СтопПлагіат», — заявив Андрій Сідляренко, голова компанії Unicheck Україна, онлайн-сервісу пошуку плагіату.

Наразі до акції вже доєдналися понад 20 закладів вищої освіти України.

«Останнім часом дедалі більше досить гучних випадків, пов’язаних із плагіатом, і може скластися враження, що ситуація погіршилася, але я вважаю, що це лише свідчить, що збільшилась кількість небайдужих людей», — додав координатор Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко.

Газета: 
Рубрика: