Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вихідні з «Ше.Fest»

Всеукраїнський фестиваль Тараса Шевченка вже вчетверте відбудеться на його батьківщині
9 серпня, 2017 - 11:06

«Ше.Fest» започаткували у 2014 році, на двохсотрічний ювілей поета. Цього року село Моринці Черкаської області прийматиме гостей 12—13 серпня. У центрі уваги — Тарас Шевченко, актуальний і близький для кожного. «Це фестиваль національної єдності, важливий для всіх українців, насамперед молоді, — вважає шевченкознавиця Оксана ДАНИЛЬЧЕНКО. — Тут ми можемо згуртуватися навколо того, що знайоме з дитинства, — творчості Шевченка, моральних імперативів, які він створив». Фестиваль має і додаткові акценти, які щороку змінюються. Четвертий «Ше.Fest» проходитиме під лозунгом «Твоя країна — твоя боротьба».

Подія відбудеться за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Заступник міністра Олександр ЯРЕМА наголошує: «Для нас принципово важливо підтримувати проекти, які показують молоді з різних регіонів країни та з-за кордону, якою є справжня Україна, дають їй можливість поспілкуватися, отримати знання про культурні традиції та мистецтво. «Ше.Fest» є платформою, яка здатна ці завдання вирішити».

Співорганізаторка заходу Юлія КАПШУЧЕНКО-ШУМЕЙКО розповідає, що фестиваль налічуватиме 12 локацій. Майстри проводитимуть автентичні майстер-класи на ярмарку, а також вчитимуть дітей плести ягняток із соломи. Малеча читатиме вірші Шевченка та українські казки на окремій галявині. В афіші театральної сцени — прем’єра спектаклю «Чужі сни» Київського аматорського театру «Щек» і вистава про останнє кохання Шевченка. На музичній сцені з’являться KOZAK SYSTEM, Мотор’ролла, Vivienne Mort та інші гурти. У нічній культурній програмі — українські фільми та акустичні концерти. Художня галявина приваблюватиме відвідувачів не тільки виставками та майстер-класами, а й колективним створенням копії відомої картини Тараса Шевченка «Катерина». Організатори також запланували екскурсії у Моринцях і Шевченковому та лекційну програму. Для гостей фестивалю організують фудкорт і наметове містечко.

Вхід на «Ше.Fest» вільний. Утім, щороку команда фестивалю збирає кошти на благодійність. Цього року організатори допомагатимуть родині бійця, який загинув в АТО.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: