Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Як у Лондоні

У Києві на місці захаращеного озера пропонують створити парк
28 лютого, 2018 - 12:00
ФОТО АРТЕМА ЗАВАРЗІНА, BNNTOUR.COM.UA

На вулиці Антоновича, 54, кілька років є пустир, огороджений парканом. Якщо зазирнути за нього, то можна побачити озеро, яке утворилося через підйом ґрунтових вод. Відтак будувати на ділянці проблематично (а вона призначена саме для забудови), проте місце облюбували для відпочинку птахи. Тож громадська організація «Київ для життя» пропонує створити на цій зарослій деревами території парк «Либідь». Обрали саме таку назву, бо неподалік протікає однойменна річка.

ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

«Я живу поблизу цієї місцевості, постійно проходив повз. Багато років бачив чималу територію, огороджену парканом. Кілька років тому був на зустрічі в Українському інституті інтелектуальної власності, який розташований поряд. Мене підвели до вікна і показали це озеро, що там зупиняються перелітні птахи. Я зацікавився», — згадує Олександр ЖИВАГО, голова ГО «Київ для життя».

ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Зараз існує кілька ініціатив, щоб оживити річку Либідь. «Поки вона в трубах, її береги забудовані. А тут під рукою така добра нагода зробити щось хороше посеред міста, де багато машин, — продовжує Олександр. — Останнім часом я буваю в Лондоні, і там поширена практика, коли посеред міста створюють клаптик природи».

ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Взагалі на ділянці планували зводити житловий комплекс. Три чверті її викуплені компанією, чверть перебуває в оренді. «Оскільки ділянка багато років не використовується за призначенням, там не виконуються заплановані проекти, це є юридичною підставою для того, щоб місто її викупило. Або за погодженням із власниками, або за процедурою примусового викупу. Практика повернення ділянок місту поширена, Київрада приймає по кілька таких рішень за сесію», — коментує Олександр Живаго.

ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Ідея вже отримала підтримку Всесвітнього фонду природи, Українського товариства охорони природи та Асоціації природоохоронних територій України. Тепер треба зацікавити цим столичну владу. Незабаром Олександр Живаго планує звернутися з такою пропозицією до екологічної комісії Київради.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: