Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Афіша

24 листопада, 2016 - 10:34
ФОТО ТАРАСА ВАЛЬКА

ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Жіночий дім (Ціна любові)» — 29 листопада, Національний театр ім. М. Заньковецької (Львів)

Психологічну драму з елементами детективу за п’єсою польського драматурга Зоф’ї Налковської поставила минулого сезону знаний львівський режисер Алла Бабенко. Вистава викликала великий резонанс у публіки та театральних критиків. Це історія про те, як навіть найближчі люди можуть бути одне для одного загадкою... В одному будинку живуть шестеро самотніх жінок. Кожна з них колись мала чоловіка і родину, а нині всі — від найстаршої, голови родини Целіни Бєльської (Олександра Гуменецька), до наймолодшої Ружі, її онуки (Христина Гриценко) — живуть минулим і спогадами... У виставі немає традиційно «позитивних» і «негативних» персонажів — кожна героїня цікава по-своєму, але їх об’єднує те, що майже ніхто не був щасливим в особистому житті. Єдина, хто спробує перервати цю сумну традицію, — Ева Лаштувна (Христина Гузиль), яка попри перепони відважується піти за коханим, Мужчиною у капелюсі (Віталій Гончаренко), а їхній фінальний танець можна назвати гімном коханню...


КНИЖКА ТИЖНЯ

Солдатська правда

Роман «Іловайськ» Євгена Положія — це розповідь про війну без купюр та сентиментів. Книжка вийшла у видавництві «Фоліо». Текст побудовано на реальних подіях — свої історії авторові розповіли близько 100 очевидців кривавих подій — бійці добровольчих батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Херсон», «Миротворець», 39-го («Дніпро-2»), 40-го («Кривбас»), 42-го батальйону територіальної оборони, солдати та офіцери 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонники Сумського пересувного загону. Поміж героїв, які мають реальних прототипів, є й вигадані персонажі. В їхніх історіях — цинізм війни поряд із людяністю, що між життям і смертю стає порятунком та прихистком... Євген Положій писав роман одразу двома мовами: оповіді очевидців автор записував тією мовою, якою говорив респондент, відтак перекладав їх. Таким чином, книжка має дві повноцінні авторські версії — українську та російську.Незважаючи на документальний стрижень, «Іловайськ» не є журналістським розслідуванням, а прагненням автора розказати про досі не з’ясовані факти щодо іловайської трагедії. Правда людського життя у романі вища за правду статистики. Його справжня мета — вшанувати загиблих в «Іловайському котлі», подарувати продовження їхнім життям — у слові, в пам’яті, у плині віків. Розділи твору наближені до монологів героїв. На початку книжки це навіть дає той ефект, що текст читається як суто документальний. І лише далі, коли рвані епізоди починають сплітатися між собою в єдине ціле, читач виходить на рівень сприйняття авторського художнього цілого, масштабної трагедії, передусім психологічної.


КОНЦЕРТ ТИЖНЯ

Лара Фабіан — 2 і 3 грудня, Палац «Україна»


ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ГАСТРОЛЕЙ

У нашій столиці відбудуться сольні вечори знаменитої франкомовної співачки бельгійсько-італійського походження, громадянки Канади, чий унікальний голос (ліричне сопрано діапазоном у чотири октави) не сплутаєш із жодним іншим, і навіть найсуворіші критики називають його «ангельським». Ім’я Лари Фабіан асоціюється з ніжністю, жіночністю, щирістю і високим професіоналізмом. Співачка вже не раз приїжджала в Україну і має цілу армію фанів. Її концерти завжди відбуваються з супераншлагами. На великій сцені Лара виступає з 14 років і встигла об’їхати з гастролями чимало країн. До речі, під час зйомок у музичній картині Алана Бадоєва «Мадемуазель Живаго» Фабіан зізналася, що полюбила українців за те, що вони гостинні й мужні. Співачка має різноманітний репертуар. У Києві Лара  Фабіан виконає неймовірний «коктейль» зі своїх кращих композицій — Je T’aime, Adagio, Je Suis Malade,  Broken Vow,  Perdere L’amore,  Tout, Je T’appartiens та інших, вона також пообіцяла музичні сюрпризи — прем’єри.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: