Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Бертолуччі й підлітки

На екрани українських кінотеатрів вийшла картина «Ти і я»
14 березня, 2013 - 12:25
КАДР ІЗ ФІЛЬМУ «ТИ І Я» / ФОТО З САЙТА KINOPOISK.RU

Драма відомого італійського кінорежисера Бернардо Бертолуччі «Ти і я» — це історія про 14-річного інтроверта Лоренцо. Хлопець уникає однолітків, не може порозумітися з батьками. Коли весь клас вирушає на екскурсію в гори, він тікає і закривається в підвалі власного будинку, щоб побути наодинці і поспостерігати за... мурашками через збільшувальне скло.

Ось тільки план тижневого добровільного ув’язнення Лоренцо виявляється зірваним раптовим вторгненням його сестри Олівії — талановитого фотографа і пристрасної натури. Поступово з ненависті, яку породжує в душі Лоренцо наркоманка Олівія, змучена героїновою ломкою, народжується зовсім інше почуття. Тонке і майстерне фіксування цього неоднозначного процесу і становить головний зміст стрічки Бертолуччі. Нагадаємо, прем’єра фільму «Ти і я» відбулась на Каннському кінофестивалі 2012 року, а нині стрічку можуть побачити й українські глядачі.

Газета: 
Рубрика: