Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Ваш шанс!

«День» оголошує набір до ювілейної — 15-ї — Літньої школи журналістики
26 травня, 2017 - 14:13
ВИПУСК ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ЖУРНАЛІСТИКИ «ДНЯ»-2016 / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Плануєш серйозно займатися журналістикою? Хочеш розширити свій світогляд і прослухати лекції найкращих лекторів України та закордону? Мрієш навчитися збирати й обробляти інформацію, готувати матеріали до друку? Тоді ти просто не маєш права пропустити свій унікальний шанс  провести літо інтенсиву в редакції «Дня»!

Щолипня ми відкриваємо для нашої читацької аудиторії нову та цікаву українську молодь. А для тебе, шановний студенте (випускнику), — необмежений світ стандартів якісної журналістики. За чотирнадцять років діяльності школи у ній взяли участь понад півтисячі слухачів! І хоча не всі випускники нашої школи працюють у журналістиці, — вони, як самі часто зізнаються, після вишколу «Дня» «мислять по-новому». А отже — зміцнюють громадянське суспільство.

Частина випускників ЛШЖ вже працює у провідних українських медіа. А найкращі стали повноцінними творцями «Дня».

Щороку ми пропонуємо учасникам школи традиційно насичену програму: крім роботи у режимі щоденної газети й виконання редакційних завдань, відбудуться зустрічі з яскравими постатями української політики, культури, інформаційного простору, майстер-класи кращих журналістів «Дня».

У попередні роки учасники Літньої школи зустрічались із послами багатьох країн, як-от послом Канади Романом Ващуком, Литви Марюсом Януконісом, Туреччини Йонетом Джаном Тезелем та іншими, керівником Представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим, військовим експертом, адміралом Ігорем Кабаненком, державним діячем Євгеном Марчуком,  відомим публіцистом та науковцем Оксаною Пахльовською, керівниками провідних телеканалів України, народними депутатами — парламентарем V, VI, VII скликань Андрієм Сенченком, головою парламентського комітету ВР України з питань освіти і науки, а нині — міністром освіти Лілією Гриневич, народним депутатом  Ганною Гопко. А також — із відомими й досвідченими журналістами, зокрема, Ольгою Герасим’юк (перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, телеведуча), Олександром Ткаченком (генеральний директор «1+1 медіа»), Павлом Кужеєвим (головний редактор каналу «112 Україна»), Віталієм Портниковим (ведучий каналу «Еспресо ТВ») та багатьма іншими.

«День» також започаткував іншу важливу форму — інтелектуальних подорожей учасників Літньої школи журналістики до знакових в історії та культурі нашої країни місць. Ми почали це робити задовго до того, як в Україні активізувався внутрішній туризм, який, на жаль, здебільшого ще важко назвати інтелектуальним. А на «карті» мандрівок наших літньошколярів — дуже ємні назви: Батурин, Суботів, Крути...

Та найважливіший компонент школи — практична журналістика — це постійний майстер-клас у вигляді щоденної праці пліч-о-пліч з компетентними колегами над випусками щоденної газети.

Цього року програма для наших слухачів — традиційно насичена. Поки не будемо розкривати повністю інтригу того, що чекає на студентів. Скажемо лише кілька деталей про роботу попередніх випускників  ЛШЖ-2016: школа тривала 26 днів, під час яких студенти зустрілися з 32 лекторами (!), здійснили інтелектуальну подорож у Батурин, побували на екскурсії в кінноспортивному клубі та гольф-клубі, а також у «Мистецькому Арсеналі» та Верховній Раді України. Крім зустрічей із запрошеними лекторами, студенти також ознайомилися з роботою Інституту суспільно-економічних досліджень, комітетів Верховної Ради, офісу Представництва Програми розвитку ООН в Україні, редакції телеканалу «112 Україна»... За результатами цих зустрічей під чітким керівництвом лекторів «Дня» студенти самостійно підготували матеріали для публікацій.

Запрошуючи молодь взяти участь у конкурсному відборі до Літньої школи, ми розраховуємо на побудову партнерських стосунків. Тому ставимо певні умови до потенційних учасників, водночас пропонуючи їм комфортні умови вишколу та всіляке сприяння у вирішенні побутових, у тому числі житлових, питань.

У нас є лише одне правило — ми запрошуємо найкращих. Щоб пройти конкурс — уважно читайте умови. Отже, необхідно:

* заповнити анкету учасника на сайті «Дня»;

* записати відеорезюме (хронометраж до 1 хв.);

* познайомитися із Деревом пізнання газети «День» і написати есе на тему «День» — 20 років якісної альтернативи. Що це?»

За участь у Літній школі журналістики, спрямованій на розвиток інтелектуальних та творчих здібностей молоді, оплати ми не беремо, але хочемо побачити, чи здатні ви бути партнерами.

До заявки обов’язково потрібно додати:

* скановану копію квитанції про передплату друкованої версії «Дня» або електронне повідомлення про передплату пдф-версії газети (її можна оформити за посиланням);

* чек, що підтверджує придбання однієї із серій книжок із Бібліотеки «Дня» (рекомендуємо подарувати її рідній школі).

Літня школа журналістики «Дня» триватиме із 3 до 31 липня.

Заявки на участь можна подати до 23 червня (включно).

З питань передплати і придбання книжок телефонуйте: (044) 303-96-23, пишіть на адресу amir@day.kiev.ua, звертайтеся до інтернет-магазину на сайті «Дня» або приходьте безпосередньо в редакцію: м. Київ, проспект Перемоги, 121д, каб. 4.7 (відділ реалізації).

Газета: 
Рубрика: