Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

РЕГIОНИ

21 листопада, 2006 - 00:00

Лазаренко знову з мандатом

Колишньому прем’єр-міністрові України Павлу Лазаренку повернули звання депутата Дніпропетровської облради. Відповідну постанову прийняв Дніпропетровський обласний апеляційний суд, де розглядалася скарга екс-прем’єра, який перебуває під домашнім арештом і судом у американському штаті Каліфорнія.

П. Лазаренко був обраний депутатом Дніпропетровської облради в березні нинішнього року за списком блоку свого імені, незважаючи на те, що понад сім років перебуває на території США. Саме ця обставина і збентежила юриста компанії «Славутич-Капітал» Бориса Філатова, який звернувся до Жовтневого районного суду Дніпропетровська з проханням захистити його права як виборця та члена територіальної громади. У позові він твердив, що П. Лазаренко не може бути депутатом, оскільки давно не мешкає в Україні і не бере участі в роботі обласної ради. Суд прислухався до доводів позивача — своєю постановою від 18 липня він позбавив депутатських повноважень лідера партії «Громада» і зобов’язав обласну виборчу комісію зареєструвати депутатом наступного за списком кандидата від блоку Лазаренка.

Про цю судову ухвалу сподвижники Павла Івановича дізналися лише на сесії обласної ради 30 серпня, де при їхній підтримці новим головою облради було обрано представника Партії регіонів Юрія Вілкула. Позбавлення депутатських повноважень П. Лазаренка вони сприйняли як помсту колишнього голови облради — Миколи Швеця, тим більше, що той, на їхню думку, сприяв розколу фракції лазаренківців і сам увійшов до складу нової фракції за назвою «Нова громада».

Для того, щоб відновити своє депутатство в обласній раді, П. Лазаренку знадобилося понад два місяці. Спочатку його адвокати домоглися відновлення термінів оскарження в касаційній інстанції, а потім почали доводити, що їхній клієнт, незважаючи на перебування за кордоном, постійно мешкає в столиці України, на вулиці Десятинній. На доказ цього вони представили квитанції П. Лазаренка зі сплати за комунальні послуги. Такі аргументи, судячи з усього, переконали представників Феміди і вони скасували постанову районного суду. Проте, як можна здогадуватися, не останню роль тут зіграли зв’язки П. Лазаренка, молодший брат якого — Іван Іванович зараз є заступником голови Дніпропетровської облради.

Проте опоненти П. Лазаренка від своїх намірів не відмовляються. Як заявив після закінчення процесу представник Б. Філатова — адвокат Олександр Санжара, вони мають намір оскаржити постанову обласного апеляційного суду у Вищому адміністративному суді України, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Запорізькі чиновники продовжують «ділити» портфелі

Депутати не вирішили ще жодного питання з проблем життєдіяльності міста, проте, продовжують сперечатися із мером з приводу призначення його заступників. Уже кілька разів народні обранці зривали проведення сесії. Більшість депутатів пропонує звільнити двох заступників мера: Валерія Черкаску, який займається земельними питаннями, та Владислава Гальцова, що опікується питаннями газопостачання. Міський голова Евген Карташов згоден звільнити першого. Замість нього він уже затвердив регіонала Сергія Гладченка. А ось пана Гальцова мер запропонував залишити, а також вніс додатково трьох заступників з депутатської більшості. Але такий варіант не влаштовує депутатів. Ні погоджувальні ради партій, ні переговори ні до чого не призвели. У свою чергу, мер звертався вже за допомогою до Президента, але реакції поки не було. Як довго ще триватиме конфлікт визначити неможливо, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО, Запоріжжя.

Кіровоград: «технічні» кандидати відійшли

У Кіровограді в списках кандидатів на посаду міського голови Кіровограда з 36 осіб, зареєстрованих спочатку, залишилося 32. Учора територіальна виборча комісія на своєму засіданні задовольнила заяву депутата обласної ради від БЮТу Романа Колісниченка про зняття його кандидатури з виборчих перегонів, а до цього, відповідним чином було задоволено заяви генерального директора ТОВ «Український аграрний союз» Олександра Топалова, члена Аграрної партії України Віктора Нікуліна, головного лікаря 1-ї міської лікарні Кіровограда Лариси Андрєєвої.

Саме цих кандидатів місцеві ЗМІ називали «технічними» через їхню непублічність і співзвучність прізвищ із відомими особами у списку. Зокрема, на посаду міського голови балотуються керівник місцевої організації Ліберальної партії України, бізнесмен Олександр Табалов, колишній міський голова Кіровограда Олександр Нікулін, депутат обласної ради Віктор Андрєєв. З поінформованих джерел стало відомо, що найближчим часом свою кандидатуру також зніме депутат Кіровоградської міської ради від БЮТ Віталій Зінов’єв, повідомляє Олександр ЦИЦЕНКО, Кіровоград.

Газета: