У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

У «нетрях» уседозволеності

3 квітня, 2012 - 00:00

Трофі-рейд на Дніпропетровщині відбувся за згодою влади та ігнорування протестів екологів, які боротимуться за те, щоб ці перегони в Самарському лісі стали останніми.

На Дніпропетровщині завершився трофі-рейд «Самарські нетрі-2012». Автоперегони в лісах Самари відбуваються уже шостий рік поспіль, повідомив кореспондентові «Дня» начальник відділу спорту та молоді Новомосковської райдержадміністрації Павло Мержев. Про проведення змагань адміністрацію повідомили організатори в своєму листі. За словами П. Мержева, маршрут автоперегонів пролягав від селища Орловщина до села Василівка, на березі Самари.

«Наші змагання відбуваються на дуже солідному рівні. Їх внесено до календарного плану Федерації автоспорту України, — заявив голова оргкомітету Максим Яцук. — Вимоги до проведення таких змагань серйозні. У нас є дозвіл керівництва Новомосковської райдержадміністрації. Є й інші узгодження». За словами М. Яцука, змагання відбуваються безпосередньо на території військового полігону. Проте на запитання, чи є дозвіл на проведення змагань від представників Міністерства оборони України, голова оргкомітету дав ухильну відповідь: «Усе погоджено».

Однак у розпорядженні редакції є відкритий лист, адресований головам Дніпропетровської облдержадміністрації й облради, у якому члени еколого-туристичного об’єднання «Орлан» і редакція часопису «Свята Справа-ХХІ» вказують на незаконність цього заходу, котрий завдає значної шкоди довкіллю, зокрема «викликає знищення земляного покриву, рослин і є джерелом шуму, який відлякує птахів і звірів, у яких, у тому числі і червонокнижних видах, починається період гніздування». Прикметно, що торік обласна влада, як указують автори відкритого листа, одноголосно підтвердила незаконність цих змагань. Але тоді це не перешкодило організаторам провести свій захід вповні. Цього року перешкод із боку влади, як бачимо, не було взагалі (на момент підготовки матеріалу офіційної відповіді екологам ніхто не дав). Як повідомив «Дню» головний редактор часопису «Свята Справа-ХХІ» Петро Чегорка, вони боротимуться за те, щоб цьогорічні перегони в Самарському лісі стали останніми. Адже, як розповідають мешканці села Василівка, біля якого пролягав маршрут змагань, машини їздили не лише лісовими дорогами, а й безпосередньо між деревами, виїжджали на луки, на яких, зазначає Петро Чегорка, уже за два-три тижні зацвіли б червонокнижні рослини. Окрім того, «маячки», які позначали учасники трофі-рейду на своїх мапах, установлювали безпосередньо на озерах, що є важливою частиною екосистеми лісу, заподіюючи їм істотної шкоди. Наступний крок екологів — обговорення цього питання 5 квітня на засіданні громадської ради при державному управлінні екоресурсами області.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ, Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments