У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український політичний і військовий діяч

Другий фронт

Про культурну війну з російською «темрявою»
28 листопада, 2014 - 15:46

Нашу країну захистила та захищає відносно невелика кількість небайдужих патріотів, які відстояли Майдан, першими зустріли ворога на сході, допомагають військовим та пораненим у тилу.  Відносно невелика кількість активістів стає ще меншою на півдні та сході. Але це найрозумніші, найактивніші та кращі люди. Так формується українська еліта. Ці люди, як ніхто інший, потребують підтримки та підживлення. Загальна ситуація, як міжнародна, так і внутрішня, дуже складна, п’ята колона відпрацьовує нафто-гроші завдяки відновленій за роки незалежності мережі ворожих агентів. Сучасний український політикум не встигає за попитом громадян на владу нової якості і таким чином здійснює додатковий тиск на своїх прихильників-патріотів. Тому і створюються волонтерські об’єднання, національні просвітницькі та громадські центри. Українці гуртуються, підтримуючи один одного. Засоби масової інформації в більшості своїй або не встигають, або гальмують процес дерадянізації  та українізації. Найактивнішими провідниками української культури стає творча інтелігенція: письменники, художники, журналісти, артисти й музиканти. Музичний гурт «Гайдамаки» один із таких. Постійні концерти на сході, нова патріотична концертна програма, намагання вийти на загальнонаціональні канали та прорвати блокаду російськомовної попси стали сучасним напрямком діяльності  музикантів.  На цьому шляху їм зустрічаються не лише супротивники, а й багато однодумців.

Так, у вересні цього року «Гайдамаки», гурт «Тінь Сонця» та автор-виконавець Сергій ПроРок Файфура  своїми виступами у Ізмаїлі та Вилковому започаткували разом із групою підтримки  новий рок-фестиваль «Дунайська Січ», який з цього року буде проходити в останні вихідні вересня у цих містах.  Перелік патріотичних заходів музиканти продовжили 14 листопада в одеському клубі «Атлантик», де відбувся благодійний концерт на підтримку бійців Одеського управління Національної гвардії та 34-го добровольчого територіального батальйону. В ньому, крім козацького рок-гурту «Гайдамаки», взяли участь одеський український колектив «Друже музико»,  Сергій  ПроРок Файфура, який виступав також у ролі ведучого.  Організаторами концерту виступили туристична компанія «Аквавіта», страхові брокери «Дорада партнерс», а медіа-підтримку надали «5 канал», одеська телекомпанія «Круг», журнал «Український туризм» і  газета «День». Концерт відвідало багато шанувальників українського патріотичного року. Усі збори від концерту спрямовано на підтримку Нацгвардії та українських добровольців.

Та, мабуть, найголовніше: війна йде не тільки військовою технікою і солдатами. Це вже скоріше результат нашої бездіяльності в іншому. Багато часу Україна майже не чинила спротиву агресії російської імперської культури. Але зараз ми відкрили Другий фронт. Другий фронт війни з ворожою попсою, серіалами, російською «темрявою», задорновими та порєченковими, газмановими та кобзонами. І ми переможемо. Бо це наша Країна, наша Культура і наша Перемога!

Олександр ДУБИНЕНКО
Газета: 
Рубрика: