Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Енциклопедія... одного автора

«Пульсари» збирають кошти на видання праці Євгена Онацького
3 червня, 2016 - 10:47

Університетське видавництво «Пульсари» (Київ) зініціювало перевидання «Української Малої Енциклопедії», що вийде в 4-х томах. Автором цього унікального енциклопедичного словника, надрукованого протягом 1957–1967 рр. в 16-ти книжках у Буенос-Айресі за підтримки Адміністратури УАПЦ в Аргентині, була одна людина — професор Євген Онацький.

Книжка є видатною пам’яткою української культури і життєвим подвигом відомого вченого-енциклопедиста. За своїм стилем УМЕ є специфічним виданням. Її автор вважав, що, на відміну від звичайних лексиконів, в УМЕ мають бути висвітлені матеріали з позицій християнської етики та української духовності.

Про особливості своєї праці Є. Онацький писав: «Не знайти в моїй Енциклопедії гасел із усіх тих наук, що знаходяться поза колом зацікавлень автора — відпадає вся технологія й інженерія, відпадають у значній частині природничі науки, майже вся економіка і майже вся географія. Дуже широко у ній потрактовано теми т. зв. суспільних наук, поскільки вони зачіпають проблеми української духовної культури — етики, релігії, суспільної психології та філософії, вірувань, забобонів, символіки, народної творчості, історії, літератури...»

Виданням «однієї з найкращих гуманітарних енциклопедій», як оцінює її Іван Дзюба, автори проекту прагнуть вшанувати 120-ту річницю від дня народження Є. Онацького. Готуючи УМЕ до перевидання, видавництво намагалось зберегти її ідентичність і водночас мінімізувати певні огріхи, допущені з огляду на те, що автор не мав доступу до джерельних матеріалів. До роботи в колективі залучені доктор історичних наук С. Білокінь та провідний науковий редактор УРЕ ім. Бажана С. Нілова.

Міжнародний фонд «Відродження» готовий підтримати цей проект на 50% його вартості. Оскільки «Українська Мала Енциклопедія» Євгена Онацького є надбанням усього українського народу, видавництво просить долучитися небайдужих, аби разом зібрати решту вартості проекту.

Посприяти тому, аби «Українську Малу Енциклопедію» Є. Онацького побачили в Україні й у світі, просто — переказавши будь-яку доступну суму на рахунок:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Університетське видавництво ПУЛЬСАРИ»

Р/р 26002052640668

ПАТ «ПРИВАТБАНК»

МФО 320649

Код ЄДРПОУ 30437786

Газета: