У Львові почали відзначати день народження Степана Бандери
Сьогодні, 1 січня, у Львові відзначають 109-річницю від дня народження голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери. Почалися святкові заходи у місті біля його пам'ятника.
Так керівництво міста та області разом із громадськістю поклали квіти до його пам'ятника. Після цього розпочалося урочисте віче.
«Нам, людям, які сьогодні, через десятки років знову взяли в руки зброю треба навчитися мудрості у провідників ОУН – не ставити своє особисте вище від загального українського, та боротися не за себе в Україні, а за Україну. Нам потрібно об'єднати всю націю, всю державу. І тим людям, які сьогодні віддають своє життя на Сході України за те, щоб ми тут на Галичині, мали можливість святкувати день народження Провідника, треба складати особливу честь та увагу, тому що кожен воїн української армії зробив все можливе для того, щоб загарбник не пройшов вглиб. І я переконаний, що регулярна українська армія обов’язково зробить те, чого хоче кожен українець - вийти на кордон нашої держави,підняти синьо-жовтий прапор над Луганськом, Донецьком, Сімферополем і Севастополем. І це залежить не тільки від воїнів, Головного Верховнокомандувача, це залежить від кожного з нас», - наголосив голова ЛОДА Олег Синютка.
Опісля відбулося нагородження ветеранів УПА та в'язнів радянських таборів приурочене до 75-річниці створення УПА. По закінченні цього відбулася спільна молитва. Закінчилось віче виконанням гімну українських націоналістів «Зродились ми великої години».
Варто зазначити, що також сьогодні у місті пройде смолоскипна хода приурочена річниці народження Степана Бандери.
Довідка "Дня"
Степан Бандера – український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б.
Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року – в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 по серпень 1944 рр. перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау». У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.
Радянський уряд уповноважив КДБ вбити Степана Бандеру у Мюнхені. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.
Павло Паламарчук, Львів. Фото автора