Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Вінниччині створили віртуальний 3D-музей Барської кераміки

01 листопада, 10:39

У рамках проєкту «Відродження традицій Барської кераміки v.2.0», який реалізує громадська організація «Барський МХАТ», розробили віртуальний 3-D музей Барської кераміки. У ньому зібрані зразки виробів, які були знайдені та зафіксовані в ході науково-пошукових експедицій Вінниччиною та музеями України.

Кожен експонат можна інтерактивно переглядати (обертати, чи наближувати), він містить опис та коротке наукове обґрунтування. Унікальність експозиції в тому, що вона презентує експонати, які фізично знаходяться в фондах різних закладів, приватних колекціях чи серед робіт сучасних майстрів. Досі ніхто нічого подібного не робив, адже музей не лише презентує зразки Барської кераміки, але й розповідає про заклади, фонди, колекції де вони зберігаються. Фактично, це найповніше зібрання зразків Барської кераміки на сьогоднішній день, яке доступне для усіх користувачів Інтернету.

Віртуальний музей тримовний, інформація подана українською, польською та англійською мовами. Це дозволить розширити аудиторію поціновувачів Барської кераміки і ознайомити її з достовірними і систематизованими відомостями про неї, каже розробник сайту, керівник напрямку «Центр візуальних комунікацій» Агенції сталого розвитку «АСТАР» Олексій Буйницький. Головна сторінка музею реалізована у вигляді так званої посадкової сторінки (landing page), на якій окремими блоками дуже стисло і тезово подана інформацію про всі розділи сайту. Відвідувач, тільки прокрутивши головну сторінку зможе зорієнтуватися, який контент у яких розділах пропонується до ознайомлення і куди йому перейти далі. Самі експонати віртуального музею подані у вигляді набору блочків-карточок, що містять зображення і назву експонату, уривок опису і можливість переходу на відповідну сторінку експоната.

«Також на сторінці присутні додатковий фотоматеріал у вигляді зручної невеликої галерейки і таблична частина, де розміщено систематизовану (стандартну для всіх експонатів) інформацію: період, автор, місце зберігання, музейний номер фізичного експоната, регіон, ширина і висота, вид оздоблення, колір поливи. Нижче на сторінці експонату – карточка з інформацією про місце фізичного зберігання, де музей або майстер представлені назвою (іменем), титульним фото, частиною опису і посиланням для переходу на відповідну сторінку з більш докладною інформацією. Завершує сторінку експонату блок, у якому розміщені 6 випадково обраних карточок інших експонатів, що пропонуються до перегляду. Для зручності користувача, на сторінці віртуального музею (всіх експонатів) передбачено фільтри, за допомогою яких можна буде відібрати експонати за певними ознаками, до прикладу, форма, автор, період тощо», – уточнює Олексій.

Загалом структура сайту досить розгалужена і передбачає, крім інформації про самі експонати, також розділи «Музеї», «Майстри», «Медіатека», «Новини», «ЗМІ про нас». Крім того, на ресурсі міститься інтерактивна карта, яка дозволяє зрозуміти географію розповсюдження Барської кераміки по музеях як українських, так і закордонних. На мапі можна ознайомитись з коротким описом музею, обравши або маркер музею на карті, або вибравши музей із бокового спливаючого списку. Короткий опис закінчується посиланням на відповідну сторінку музею з докладнішою інформацією.

Віртуальний 3D-музей Барської кераміки розробили в рамках реалізації проєкту «Відродження традицій Барської кераміки v.2.0» за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Його втілює у життя громадська організація «Барський МХАТ» у партнерстві з Харківською державною академією культури, Українським центром культурних досліджень та управлінням культури та креативних індустрій департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА. Проєкт спрямований на відродженням унікальної Барської кераміки, яка вважалася брендом Поділля з XVII до початку ХХ століття і виготовлялася у містечку Бар, одному із найпотужніших старовинних гончарних осередків України.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати