Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Гриневич розповіла про нові "мовні" претензії з боку Угорщини

11 липня, 2018 - 13:06
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

Угорщина невдоволена проектом нового українського закону про мови, який Верховна рада може ухвалити на зміну скасованому "закону Ківалова-Колесниченка". Про це заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, передає "Укрінформ".

"Прикро, що Угорщина знаходить нові приводи для невдоволення. Зараз угорській стороні не подобається проект закону про мову в парламенті,  він ще не пройшов перше читання, а вони вже про нього говорять", - зазначила глава Міносвіти.

23 червня під час зустрічі міністрів закордонних справ Угорщини та України Петер Сійярто висловив позицію, що Будапешт вимагає від Києва виконання рекомендацій Венеційської комісії.

Реалізація цих рекомендацій - справа українського парламенту, зазначила Гриневич. Раніше угорська сторона вимагала, щоб викладання в школах угорської меншини велося повністю угорською мовою. 

Рекомендації Венеційської комісії, підкреслює Гриневич, є слушними з точки зору освітнього процесу, до того ж Венеційська комісія не вимагала від України змінювати статтю 7 закону про мову освіти.

Гриневич додала, що 11 липня відбудуться чергові консультації з лідерами угорської громади в Україні, де обговорюватиметься закон про загальну середню освіту.

Нагадаємо, 28 лютого Конституційний суд України визнав мовний закон авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка неконституційним через грубі порушення під час процедури його схвалення.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ