Мова - це спосіб народження думок: коли “нема мови”, людині просто-напросто “нема чим думати”.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, філософиня

В Ужгороді зведуть монумент захисникам Вітчизни, які загинули у боях з російськими окупантами

12 квітня, 2017 - 12:19

На ужгородській Кальварії після Другої світової війни спорудили Пагорб Слави, де знайшли свій останній земний прихисток воїни, котрі визволяли Ужгород і навколишні села від німецьких завойовників. Майже через 70 літ по тому на Пагорбі Слави почали ховати сьогоднішніх захисників Вітчизни – ужгородців, які загинули на сході України у боях з російськими окупантами та колаборантами. Перші свіжі могили з’явилися тут у червні 2014 року.

З ініціативи Закарпатської ОДА було проведено відкритий конкурс по спорудженню на Пагорбі Слави в Ужгороді монументу закарпатцям, які віддали своє життя за Україну у новітні часи. Творче змагання тривало з 13 лютого по 13 травня 2016 року. Журі, до складу якого входили фахівці управління культури, архітектори, скульптори і художники краю, військовики,  віддали перевагу проекту Василя Олашина з яким і укладено угоду про зведення пам’ятника.

За результатами проведеної експертизи на реалізацію проекту з обласного бюджету виділено 3,3 млн грн. За ці кошти буде споруджено власне пам’ятник. Міська ж влада здійснить благоустрій алеї, що веде до самого монумента.

Сьогодні на Пагорбі Слави розпочато опоряджувальні роботи, а скульптор приступив до розробки макета у натуральну величину – заввишки 5 метрів. До спорудження монумента буде причетна чи не вся Україна, каже скульптор В.Олашин: бронзовий монумент виливатимуть у Львові, граніт для постаменту привезуть з Житомирщини. Урочисто відкрити відреставрований Пагорб Слави з новим пам’ятником загиблим героям-патріотам планують у День захисника Вітчизни – 14 жовтня. Головне, аби нові могили більше не поповнювали цей військовий меморіал…

Оксана Дудаш, Ужгород

 

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...