Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Україна в ТГК наголосила на ключових позиціях врегулювання війни на Донбасі

17 січня, 2019 - 20:16
Фото из Facebook Iryna Gerashchenko

Сьогодні у Мінську представник України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук та всі українські переговорники в 4 групах наголосили на ключових позиціях врегулювання війни на Донбасі.

Про це повідомила Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.

«Перше: негайне скасування «результатів «псевдовиборів на окупованому Донбасі і розпуск всіх псевдоорганів псевдовлади.

Неухильне дотримання з боку РФ і їх маріонеток пунктів мінських угод, починаючи з виконання режиму тиші і виведення військ і техніки. Крим і Азов - це Україна.

Ми наполягаємо на присутності СММ ОБСЄ там і постійно діючого пункту моніторингу в Керчі. Моряки - військовополонені мають бути звільнені без всяких передумов.

Ми засудили позицію російського омбудсмена Москальковоі, яка не була на судилищах над нашими моряками і втекла від зустрічі з українським омбудсменом Л. Денисовою, в останню хвилину скасувавши домовленість про переговори смскою. Ганебна поведінка , в якій - вся сучасна Росія.

Ми вимагаємо негайного проведення спільного засідання ТКГ і гуманітарної підгрупи для розблокування процесу звільнення заручників і політв’язнів і засуджуємо деструктивну позицію РФ , яка не приховує, що блокуватиме всі здорові ініціативи і очікує зміни влади в Україні.

Ми наполягаємо, що питання безпеки на Донбасі і звільнення заручників - це питання сьогоднішнього дня і негайного виконання, й заручники не винні чекати квітня», - написала вона.

Також Геращенко зазначила, що Україна у ТКГ звернула увагу координаторів ОБСЄ на постійний зрив режиму тиші збоку РФ і їх маріонеток на Донбасі.

«Також ми не вважаємо за можливе скласти лапки на період виборчої кампанії і припинити боротьбу за звільнення заручників і полтів‘язнів. Цього не буде. На вимогу української сторони на ТКГ ще раз поставили питання звільнення підлітків з Ясинуватої і сподіваємося, що в цьому питанні незабаром буде прогрес», - додала вона.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ