Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція
Леся Українка, українська поетеса, письменниця, перекладач, культурний діяч

На конференції ОБСЄ у Відні РФ закликали не переслідувати Семену та Сущенка

19 червня, 2017 - 16:05
Фото: krymr.org

На конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі у Відні речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца закликала Росію негайно припинити переслідування українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени. Про це Беца повідомила у своєму Twitter

“Закликала РФ негайно припинити незаконне і політичне переслідування українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени", - зазначила вона. 

Під час виступу на конференції ОБСЄ Беца також наголосила на грубих порушеннях Росією свободи слова та ЗМІ в окупованому Криму та на Донбасі, передає Укрінформ

Як відомо, у Відні 19-20 червня проходить міжнародна конференція ОБСЄ "Свобода ЗМІ у нестабільних середовищах". 

Кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було висунуто обвинувачення в "шпигунстві". У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР МОУ спростували цю заяву. 18 травня 2017 року Мосміськсуд відмовив захисту Сущенка у скарзі на подовження терміну його утримання під вартою до 30 червня. 

Як повідомлялося, 7 грудня 2016 року слідчий в анексованому Криму висунув журналісту газети “День” Миколі Семені обвинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1 Кримінального кодексу Росії "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Кримінальна справа, порушена слідчими, має шість томів.

На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що в своїх матеріалах реалізував право на "вільне висловлювання думки".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ