Перейти до основного вмісту

У справі Сущенка планують задіяти міжнародну Конвенцію 1979 року, - Фейгін

27 липня, 13:38
Фото: Ukrinform

У справі Сущенка задіють всі механізми, аби він зміг повернутися в Україну, в тому числі і Конвенцію 1993 року щодо передачі засуджених осіб для відбування покарання на Батьківщині.

Про це розповів захисник українського журналіста Марк Фейгін, передає Укрінформ.

«Побувавши у четвер у Сущенка, передав йому вітання від дочки і сина, у яких нещодавно були дні народження. А також обговорили серйозніші та складніші питання. Зокрема наші подальші дії. Я як і раніше вважаю, що справа Сущенка повинна вирішуватися в політичній площині. Але поки це питання затягується, ми будемо залучати й інші можливості», - сказав Фейгін.

Він уточнив, що йдеться про процедуру щодо передачі засудженого для відбування покарання за місцем громадянства. Правовою підставою для цього є міжнародна Конвенція 1979 року, а також відповідний українсько-російський договір 1993 року.

«Чесно кажучи, шанси, що російська сторона піде нам назустріч не дуже великі. Але це не означає, що цей механізм не потрібно задіяти. І, звичайно ж, при його залученні ми не будемо послаблювати наші зусилля для визволення Романа Сущенка по інших каналах», - підкреслив захисник.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка у порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому пред'явили звинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР Міноборони це спростували. Мосміськсуд 4 червня засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму. 5 червня було подано скаргу на винесений вирок.

Нагадаємо, на переговорах у Мінську РФ проігнорувала пропозицію української сторони обміняти 36 росіян на утримуваних у російських в'язницях українців.

Раніше повідомлялося, що адвокат не зміг зустрітися з Сущенком.

Нагадаємо, комісія з питань безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінська комісія США) внесла українського журналіста Романа Сущенка до списку політв'язнів, утримуваних в Росії.

Повідомлялося також, що незаконно засуджений в Росії український журналіст Роман Сущенко попросив відмовитися від голодування українця Олега Сенцова, також незаконно засудженого в РФ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати