«92% українців готові шукати кращого життя за кордоном», – дослідження HeadHunter
Про це заявила керуюча експертно-аналітичного центру міжнародного порталу HeadHunter Україна Юлія Дрожжина під час прес-конференції «Як змінилась трудова міграція у 2018 році», повідомляє кореспондент «Дня».
За даними Міністерства соціальної політики наприкінці 2018 року було зафіксовано 3 мільйони 200 тисяч трудових мігрантів. У сучасному глобалізованому світі люди дедалі частіше вдаються до трудової міграції. «Згідно з результатами опитування HeadHunter Україна, у 92% респондентів таке бажання є. Водночас, попри бажання працювати за кордоном, люди стикаються з проблемою довготривалої розлуки з сім’ями. Відповідно реальний досвід роботи має лише 29% респондентів. Незважаючи на бажання попрацювати в іншій країні, практично кожен шостий не вжив жодних дій для виїзду за кордон. Більш активні охочі виїхати в основному вчать мову, готують документи для виїзду і моніторять пропозиції роботи».
Юлія Дрожжина наголосила на тому, що найбільш популярні країни для міграції: Польща, США, Німеччина, Канада та Чехія. Відповідно для українців охоче відкривають двері – Китай, Кіпр, Німеччина, Польща та США. Серед популярних професій на ринку праці – це спеціалісти сфери ІТ, топ-менеджери, спеціалісти виробничої галузі й продажів.
«Нині ринок трудової міграції досить динамічний. Тоді як у сусідній Польщі кількість вакансій й пропозицій знизилась на 12%, то у Німеччині пропозицій стало пропорційно більше на 12%», – додала спікер.
Цілі трудової міграції досить різноманітні. Респонденти насамперед хочуть заробити грошей, працюючи у іншій країні. Ще третина розраховують згодом там залишитися. Серед інших популярних цілей міграції: цікавий життєвий досвід, можливість подорожувати, а також забезпечити краще майбутнє для себе та своїх дітей. У середньому на ринку праці за кордоном шукають спеціалістів з досвідом від 3-4 років. Якихось вікових обмежень немає, все залежить від конкретної галузі.
Дрожжина зазнає, що багато хто готовий іти на компроміси щодо працевлаштування за кордоном. Так, частина респондентів зазначила, що вони готові працювати не за фахом. Понад 50% опитаних готові додатково навчатися заради роботи за кордоном. Знайшлися серед респондентів й ті, хто готові працювати й на нижчій посаді, аби в іншій країні. І всього 3% не готові йти на будь-які компроміси.
Втім, керуюча експертно-аналітичного центру міжнародного порталу HeadHunter Україна наголошує на тому, що за 2018 рік ми бачимо зростання рівня заробітних плат у всіх галузях, хоча й неоднорідне, але воно відбулось в середньому на 30%. Компанії розуміють рівень відповідальності та активно працюють над лояльністю щодо своїх співробітників, надають більше можливостей для кар’єрного росту співробітників.
Насамкінець спікер зазначила, що держава мусить удосконалити та реалізувати стратегію з реагування на виклики трудової міграції.
Михайло ПИЛИПЧУК