Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Основне завдання йоги – контролювати розум»

На Хрещатику відбулася йога-сесія «Марафон без метушні» - найбільша сесія під дощем, яка зібрала 732 учасника

23 червня, з нагоди Міжнародного Дня йоги, який світ відзначав двома днями раніше, у Києві на Хрещатику відбулася найбільша йога-сесії в Україні – «Марафон без метушні». Участь у заході взяли 732 людини. Організатори планували залучити чотири тисячі осіб, але, на жаль, завадив дощ. Зате вийшла наймасовіша йога-сесія під дощем: цьогоріч цим заходом практикуючі йогу відсвяткувати 26-ту річницю україно-індійської дружби.

Її, як і торік, проводив Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті. Слід зазначити, що у 2017 році на «Марафоні без метушні» був зареєстрований Національний рекорд України – 1517 учасників.

Також учасників йога-сесії привітали «зірки» естради – розповіли про свій досвід занять древньою індійською традицією, а танцювальні колективи порадували видовищними виступами.

Підтримати киян приїхали в столицю учасники клубів та організацій з різних міст, які практикують йогу, розвивають індійську культуру  в Україні. За даними організаторів, в Україні практикують йогу більше 50 тисяч українців.

- Дуже приємно бачити, що йога стала загальноприйнятою концепцією у всьому світі. Окрім заходів, що проводяться індійськими посольствами в різних національних столицях світу для популяризації йоги, що робить її привабливою для людей, фундаментальна концепція стосовно йоги знаходить резонанс із сприйняттям спільної людини. Фундаментальна концепція стосовно йоги полягає в тому, щоб отримати контроль над своїм розумом. Люди усвідомлюють, що більшість проблем, як фізичних, так і емоційних, є наслідком відсутності контролю над нашим розумом і нашим мисленням. Навіть початківець йоги дуже швидко усвідомлює, що це допомагає йому/їй краще контролювати свою думку. Цю концепцію легко зрозуміти. Як тільки людина зрозуміє це, почуття подиву природно, щоб знайти, як чудово це - займатися йогою і отримати кращий контроль над своїм розумом і мисленням, - сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Індії Манодж Кумар Бхарті.

За словами організаторів «Марафону без метушні», йога-спільнота в Україні є дуже активною. Щотижня в різних містах проводяться йога-марафони – невеличкі, місцеві, але такі, що об’єднують тих, хто практикує йогу та дає імпульс новачкам. А у Львові вже відзначали місячник йоги:  протягом місяця щовихідних відбуваються заняття на площі Ринок.  Дуже активні йога-спільноти в Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі.

 - Цього року ми хотіли встановити європейський рекорд: виявилося, що до сьогоднішнього дня такого не існує. Тому нам було важливо перевершити минулорічний. На жаль, погода завадила нашим планам, зате у нас вийшла наймасовіша йога-сесія під дощем - рекорд під дощем, -  розповіла спеціаліст з комунікацій марафону «Йога без метушні» Роксолана АВРАМЕНКО. – Це – давня традиція міської йоги і наша «відповідь Чемберлену» – йозі на Тайм-сквер. Там практикують найбільший у світі йога-марафон, кількість учасників не рахують, присутні представники Європейської книги рекордів, які займаються підрахунком. Ідея полягає в тому, щоб залучити якомога більше неофітів до йоги, щоб люди спробували. Тобто ідеться про йогу як доповнення до життя: як її можна поєднувати з материнством, з повсякденними справами, роботою, скільки на це потрібно часу. Наша ідея – що йога доступна для кожного. У зв’язку з погодою сьогодні – не дуже багато неофітів, але багато тих, хто практикує йогу багато років.

Ті, хто практикує йогу, кажуть, що ця традиція дає можливість кожному практикуючому осмислити своє життя, приділити більше часу духовному та фізичному розвитку, знайти рівновагу і опору всередині себе і гармонію з оточуючим світом. При цьому велика колективна йога-сесія це не тільки сесія, аале й чудова можливість провести добре час з дітьми та друзями. Причини захоплення йогою можуть бути різними, однак головне, що йога приносить радість і розвиток.

ДОВІДКА «Дня»

Міжнародний день йоги святкують 21 червня, в день літнього Сонцестояння. Індія висунула відповідну пропозицію на Генеральній Асамблеї ООН у 2014 році, і вже у 2015 цей день святкували у 192 країнах світу. Сьогодні це свято відзначається людьми по всьому світу. Вони медитують, беруть участь у дебатах, обговореннях та культурних заходах. Щороку йога-сесію проводять на Таймс Сквер у Нью-Йорку. У 2015 в Індії було встановлено два світових рекорди – найчисельніша та найбагатонаціональніша йога-сесія, участь у якій взяли 35 тисяч осіб.

Оксана МИКОЛЮК, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів